У Росії обвалився курс рубля

14:54, 09.03.2020
У Росії обвалився курс рубля

Курс рубля обвалився до чотирирічного мінімуму.

На тлі падіння цін на нафту на 30% європейські фондові індекси суттєво падають на початку торгів, а провідні світові валюти подолали чотирирічні максимуми по відношенню до російського рубля.

 

Про це повідомляють російські ЗМІ у понеділок.

 

Відтак, курс рубля обвалився до чотирирічного мінімуму. Зазначається, що курс долара становив 74 рублі за долар, курс євро - 84 рублі за євро. За даними агентства Bloomberg, станом на 11:25 курс долара досягав позначки 74,02 рублі за долар (це максимум з кінця лютого 2016 року), курс євро - перевищив рівень 84 рублі за євро (також оновивши 4-річний максимум).

 

Через падіння рубля Банк Росії припинив купівлю валюти протягом 30 днів. У Центробанку заявили, що відстежують ситуацію на ринку та готові задіяти додаткові інструменти збереження фінансової стабільності.

 

У Мінфіні РФ заявили, що при ціні нафти 25-30 доларів коштів Фонду національного добробуту вистачить на 6-10 років.

 

Як зазначають експерти, російський рубль став лідером зниження серед валют ринків, що розвиваються, втративши щодо долара більше 7%. Близько 4% втратили в ціні ранд Південно-Африканської Республіки та малазійський рінгітт. Інші валюти країн, що розвиваються, подешевшали у межах 1%.

 

Підкреслюється, що 9 березня європейські фондові індекси відкрились обвалами на 3-10% - зокрема, станом на 11:00 (за Києвом) нідерландський AEX упав 6,85% до закриття попередніх торгів, швейцарський SMI - на 3,8%, британський FTSE 100 - на 8,67%, а німецький DAX - на 7,41%.

 

Також повідомляється, що на тлі падіння цін на нафту упала вартість акцій російських компаній на Лондонській фондовій біржі. Зокрема, станом на 10:45 (за Києвом) папери Сбербанка упали на 26,3%, "Лукойла" - 24,4%, ВТБ - на 18,5%, "Роснефти" - на 22,5%, "Газпрому" - на 18%,

 

За словами аналітика рейтингового агентства Fitch Дмитра Маринченка, падіння цін на нафту до 30 доларів загрожує РФ бюджетним дефіцитом та девальвацією.

 

Як повідомляла «УМ», ціни на нафту на азіатських ринках обвалились більш ніж на 31% на початку торгів у понеділок, 9 березня, на тлі того, що країни ОПЕК не змогли домовитися з іншими виробниками нафти про скорочення видобутку.