Верховний Суд узаконив руйнування садиби Зеленських у Києві, фото
Верховний суд визнав законним руйнування в Києві історичної садиби Зеленських. >>
Представниця Верховної Ради в Конституційному Суді Ольга Совгиря подала клопотання про об'єднання провадження з приводу судової реформи Володимира Зеленського і судової реформи Петра Порошенка.
Про це вона заявила під час засідання КС, який розглядає подання Верховного Суду щодо конституційності окремих положень закону Зеленського.
За її словами, зараз Європейський суд з прав людини розглядає скаргу окремих суддів Верховного Суду України, що підпадає під ліквідацію в рамках реформи судоустрою 2016 року.
Судді Верховного Суду України подали скаргу до Конституційного Суду щодо закону №1402-VIII "Про судоустрій і статус суддів". Її розгляд уже відбувається в закритому засіданні КС.
Совгиря вважає, що це провадження треба об'єднати з провадженням, відкритим за скаргою Верховного Суду щодо закону №193-IX "Про внесення змін до закону України "Про судоустрій і статус суддів" і деяких законів України щодо діяльності органів судового самоврядування".
За словами голови Верховного Суду Валентини Данішевської, ці провадження не можна об'єднати, тому що вони на різних стадіях розгляду, а також мають різний предмет розгляду.
Судді КС проголосували за розгляд цього клопотання в закритій частині.
Нагадаємо, сьогодні проходить друге засідання КС у рамках відкритого розгляду скарги Верховного Суду про впровадження судової реформи Володимира Зеленського.
Як повідомляла УМ, Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому президентський законопроект про судову реформу.
Документ скорочує склад Верховного Суду з 200 до 100 суддів, запроваджує новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів, створює при Вищій раді правосуддя комісію доброчесності та етики, розширює список посад, на які поширюється люстрація.
А голова Верховного суду Валентина Данішевська скаржилася, що не може поспілкуватися із президентом Володимиром Зеленським щодо його політики по відношенню до Верховного суду.
Порошенко вважає, що судова реформа «Слуг народу» змусить українців шукати справедливості в судах за кордоном
Як відомо, Верховний Суд створили в рамках судової реформи 2016 року. Судді Верховного Суду України та вищих спецсудів, які не брали участі або не пройшли конкурсний відбір, підпадали під переведення в апеляційну інстанцію. Якщо вони заперечували, то могли бути звільнені.
Процедура ліквідації Верховного Суду України та вищих спецсудів поки що не завершена.
Верховний суд визнав законним руйнування в Києві історичної садиби Зеленських. >>
До довічного позбавлення волізасудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати в будівлі Керецьківської сільської ради, що на Закарпатті. >>
Президент Володимир Зеленський своїм указом від 22 листопада ввів у дію рішення РНБО про нові санкції та позбавлення державних нагород держзрадників. Серед них — колишні урядовці, народні депутати, керівники СБУ та Генпрокуратури, прокурори, артисти, російські політичні, релігійні та культурні діячі >>
Верховна Рада ухвалила законопроект «Про облік інформації про шкоду, завдану особистим немайновим правам фізичних осіб внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України». >>
Ставати народним депутатом не збирається співзасновник освітньої платформи України Prometheus Іван Примаченко попри рішення, яке оголосила Центральна виборча комісія. >>
У другому читані Верховна Рада прийнялані закон про позбавлення державних нагород за популяризацію, або пропаганду держави-агресора, чи вчинення інших протиправних дій проти України. >>