Колишній прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв пояснив відставку очолюваного ним уряду завданнями політичного оновлення країни і фактором часу.
Про це Медведєв сказав в інтерв’ю федеральному телеканалу “Первый”.
“Перше і головне, про що я сказав, коли ми зустрічалися з президентом (Володимиром Путіним) після (оголошення) послання (Федеральним зборам) 15 січня поточного року, про те, що в посланні позначені настільки масштабні завдання з оновлення політичної системи, певною мірою навіть зміни балансу влади в країні — це стосується і уряду, і парламенту, частково президента, судової системи, — що для того, щоб прийняти всі ці рішення, президент повинен бути абсолютно вільний у тому, щоб їх обговорювати і приймати без оглядки на які-небудь інші фактори. Включаючи фактор уряду”, — сказав Медведєв в інтерв’ю.
В якості другої причини він назвав фактор часу. Екс-прем’єр нагадав, що займав пост голови уряду майже вісім років. За його словами, “це все-таки була дуже тривала, складна робота, пов’язана з прийняттям рішень з виключно важких питань”. “Це теж потрібно брати до уваги”, — зазначив Медведєв.
“Уряд, який я очолював, — а це вже другий уряд, який я очолював, — в цілому термін діяльності двох цих урядів нашої країни склав майже вісім років. Це величезний термін. За новітню історію Росії це був перший раз” , - констатував колишній прем’єр.
Він розповів, що спеціально вивчив питання про терміни роботи урядів радянського періоду і навіть царського періоду. “Але скажемо прямо, так довго цими питаннями ніхто не займався. За винятком окремих, може бути, зовсім фігур”, — сказав Медведєв.
На його думку, “взагалі до відставки уряду завжди треба ставитися абсолютно спокійно, в цьому немає нічого незвичайного”. “Це відбувається в усьому світі, відбувається і в нашій країні. Але, може, за останні роки це не було дуже часто, але тим не менше це абсолютно звичайна подія”, — вважає Медведєв.
Він додав, що “коли уряд формується, завжди президент і прем’єр, хто б не був президентом або прем’єром, обговорюють не тільки питання призначення в кабінет, але і питання потенційної відставки, це абсолютно нормально”.
Нагадаємо, Уряд Росії подав у відставку, посилаючись на 117 статтю Конституції РФ.
Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що Путін у посланні до Федеральних зборів 15 січня означив низку фундаментальних змін до Конституції РФ, які змінять баланс виконавчої, законодавчої та судової гілок влади.
За його словами, уряд повинен дати президенту "можливість приймати усі необхідні рішення для цього".
Путін розповів, що на зустрічі з Медведєвим тет-а-тет, що відбулася після послання Федеральним Зборам, вони обговорили питання, сформульовані в цьому посланні.
За словами президента РФ, "питань дуже багато", і для успішної реалізації всього, що планувалося раніше і що зараз запропоновано суспільству, потрібно вибудувати роботу організаційно.
Путін попросив членів уряду Росії виконувати свої обов'язки до формування нового Кабінету міністрів.
Путін заявив про намір ввести посаду заступника голови Ради безпеки РФ і запропонувати її Дмитру Медведєву.
Як повідомляла УМ, 15 січня Путін заявив, що виступає за призначення Державною думою прем'єр-міністра Російської Федерації, але виступає за збереження президентом права звільняти його.