Біля Олеського замку обвалився дах національної пам'ятки - сховища галереї мистецтв

11:35, 05.01.2020
Біля Олеського замку обвалився дах національної пам'ятки - сховища галереї мистецтв

У с.Олесько на Львівщині через негоду обвалилася частина даху пам’ятки архітектури національного значення - колишнього костелу капуцинів, в якому розташоване фондосховище Львівської національної галереї мистецв імені Б.Г. Возницького.  

 

Про це повідомляє  Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького.

 

Інцидент стався 3 січня.  

 

"Це пам’ятка архітектури національного значення, яка використовується нашою Галереєю як фондосховище, переважно для скульптур. Ніхто не постраждав. Музейні предмети всі збережені і убезпечені", - заявили у Галереї.

 

"Станом на 4 січня почалися роботи зі створення на даху тимчасового накриття, яке вбереже фондосховище від затікання. Відбулася конструктивна розмова керівництва Галереї з представниками ЛОДА стосовно проблемних питань фондосховища в Олеську і не тільки цього об'єкту. Наші спільні майнові питання тепер будуть врегульовуватись на іншому рівні і з новими відповідальними особами. Обидві сторони - ЛОДА і Галерея - констатують порозуміння на цьому етапі". 

 

 У Галереї уточнили, що дах над монастирем та костелом був повністю замінений у післявоєнні роки радянською владою "без дотримання відповідних технологій", під час реконструкції було використано невідповідну деревину.

"Саме ця частина, повністю згнивши, була завалена буревієм. Дах зведено у 1950-х роках, після того як монастир у 1944 році спалили нацисти", - повідомили у галереї мистецтв. 

 

Наразі вхід на територію Монастиря капуцинів закритий.

                   ТАКИЙ ВИГЛЯД ДАХ МАВ ДО БУРЕВІЮ, ВНАСЛІДОК ЯКОГО ЧАСТИНУ ДАХУ БУЛО ЗІРВАНО

 

"У його приміщені тимчасово не діють виставки, по-друге, ризики обвалу даху зростають через погодні умови власне в зимовий період. У фондосховищі постійно чергує поліція охорони", - повідомили у галереї мистецтв. 

 

 8-9 січня відбудеться засідання спеціальної комісії за участі представників Міністерства культури і Львівської ОДА, яка буде розслідувати обвал частини даху будівлі в Олесько та вирішуватиме питання виділення грошей на ремонт даху. 

 

До комісії увійдуть правоохоронці, пожежники, представники ЛОДА та галереї мистецтв.

 

9 січня очікується остаточне рішення відповідної комісії про відновлення даху на фондосховищі.

 

За словами директора Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького Тараса Возняка, з проханням про виділення коштів на ремонт приміщення він неодноразово звертався до Львівської ОДА, на балансі якої перебуває Монастир капуцинів.

 

Також у Галереї мистецтв заявили, що більше десяти років Львівська ОДА не передає будівлю цього фондосховища Галереї до її органу управління, а Міністерство культури, молоді та спорту не може фінансувати протиаварійні та реставраційні роботи згідно бюджетного законодавства.

 

 "Обласна ж адміністрація, на балансі якої є будівля, не ремонтує її, не реставрує і відмовчується після десятків звернень та пропозицій Галереї. ... Очевидною стає системна управлінська криза в ЛОДА, - там рішення з передачі у підпорядкування Міністерству культури, молоді та спорту наших же музеїв свідомо гальмуються. Це відбувається на противагу ситуації у Львові, де із міськрадою давно погоджено всі складні майнові питання".