Заступниця міністра охорони здоров'я Младена Качурець подала у відставку.
Вона заявила, що перебувати далі на цій посаді їй не дозволяє совість.
"Я вірю в те, що українці заслуговують на життя в країні, де медична освіта – це цінність, а не товар, де людей лікують лікарі, які знають, вміють і хочуть допомагати пацієнтам та відповідають за свою діяльність, де медичні працівники мають всі можливості для саморозвитку і обміну досвідом з колегами по всьому світу. Маю намір продовжувати працювати над втіленням ідей, що лежать в основі трансформації системи. Але не в цьому складі МОЗ", - написала Качурець і Фейсбук.
Вона зазначила, що трохи більше трьох місяців тому погодилась стати заступником Міністра охорони здоров’я, бо була переконана, що нове політичне керівництво міністерства, як і було задекларовано перед журналістами, прийме естафету трансформації охорони здоров’я та спільно із сильною командою держслужбовців продовжить втілювати заплановане.
За її словами, ключові політичні рішення МОЗ приймаються без обговорення з працівниками, а спроби налагодити командну роботу блокуються або ігноруються. "Я як заступник міністра не бачила і не брала участі в розробці та погодженні документа, який ліг в основу Програми діяльності Кабінету Міністрів України. Для більшості працівників у МОЗ прийнятий документ з певними цілями став несподіванкою", - написала заступниця міністра.
За її словами, в міністерстві досі немає наказу про розподіл обов'язків між заступниками, тому вони не можуть повноцінно працювати. "Одночасно з діяльністю заступників певні паралельні завдання могли ставитися радникам в обхід заступників, а після скасування інституту радників - тим самим людям, але вже без відповідного статусу", - розповіла Качурець.
Ще однією причиною для звільнення заступниці міністра стали домовленості з "самопроголошеним" керівництвом Одеського медуніверситету. Вона вважає це "чітким сигналом, що держава в особі Міністерства охорони здоров'я схвалює будь-які, навіть рейдерські методи боротьби управління університетом і розпил державних коштів".
Качурець вважає, що в Міністерстві охорони здоров'я під приводом широкого діалогу і обліку всіх позицій фактично підтримується відновлення позицій "тих, кому комфортно і вигідно залишати старі корупційні схеми".
"За три місяці я переконалася, що політичні рішення відкладаються, а публічно озвучується позиція, яка не обговорювалася всередині МОЗ або обговорювалася без участі фахівців, які безпосередньо над ними працюють. Сотні сторінок аналітичних записок, матеріалів, проєктів рішень, наданих міністру в різних формах - не беруться до уваги або вважаються недостатніми без пояснення позиції. Я як заступник міністра вважаю неприпустимим такий незрозумілий і непрозорий процес прийняття / неприйняття рішень. Залишатися далі на посаді для мене з багатьох причин - це компроміс з совістю, на який я не піду", - підсумувала Качурець.
Також про своє звільнення повідомив генеральний директор Державної установи "Центр громадського здоров'я МОЗ України" Володимир Курпіта.
"Нарешті це сталося. Міністр прийняла мою заяву про звільнення за власним бажанням і цей тиждень мій останній", – повідомив він.
Курпіта уточнив, що основна причина рішення "відсутність діалогу щодо подальшого місця Центру та його ролі як координуючої структури Громадського здоров’я".
"Два останні роки ми фокусувалися на підвищенні відповідальності громадян та місцевої влади за здоров'я, оскільки громадське здоров'я має базуватися на постійному діалозі між ключовими гравцями та секторами економіки, які впливають на здоров'я.
Натомість озвучено бажання створити мережу установ контролю за захворюваннями та розвивати одночасно регіональні центри громадського здоров'я. Мені видається, що це подвійне трактування – хибне.
Тому прийняв рішення дати новій політичній команді можливість втілити їх задуми", – зазначив чиновник.