У розслідуванні вбивства журналіста Павла Шеремета результати експертизи, на яку посилається міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, неоднозначні, а докази – слабкі та непереконливі.
Про це повідомляє «Слідство.Інфо».
Зокрема, повідомляється, що експертиза не містить однозначних висновків, що люди на відео та підозрювані — ті ж самі особи.
Так, четверо експертів аналізували, чи може бути дитячий хірург Юлія Кузьменко жінкою-кілеркою, яка підклала вибухівку під авто, а зранку підірвала його.
Один експерт не зміг ідентифікувати їх як одну людину. Психологічна експертиза засвідчила, що може. Портретна не змогла дати чіткої відповіді. Експертиза ходи назвала докази умовно-достатніми для того, щоб стверджувати ідентичність осіб.
Журналісти також проаналізували результати попередньої експертизи британського експерта-криміналіста Івана Бірча від 1 жовтня.
Згідно з документом, жінка, яка робила фото відеокамер, готуючись до вбивства, жінка на відео, яка підкладала бомбу, та жінка, яка могла підірвати авто Шеремета із суттєвою імовірністю одна й та ж людина.
Таким чином, усі три особи — це Кузьменко, а не арештована Яна Дугарь.
Водночас, наголошується, що довести схожість вкрай важко, якщо порівняти фотографію Кузьменко та особу на відео.
Нагадаємо, правоохоронці назвали підозрюваних у вбивстві Павла Шеремета: Яна Дугарь, Андрій Антоненко, подружжя Інна та Владислав Грищенки, Юлія Кузьменко. Остання по телефону обговорювала можливий замах на вбивство Марусі Звіробій та викрадення її дітей.
У Києві Соломʼянський районний суд відправив під варту на 60 діб з альтернативою внесення застави у розмірі 12 мільйонів гривень ексведучого підсанкційних телеканалів "Наш" і "NewsOne" Макса Назарова, підозрюваного у виправдовуванні російської агресії. >>
Військовий суд у тимчасово окупованому Севастополі засудив до двох років і десяти місяців колонії-поселення офіцера ППО Ігоря Пашкова, який у 2023 році помилково збив вертоліт російської армії. >>
Верховною Радою України ухвалено законопроєкт №11321, яким уточнили покарання для онлайн-ЗМІ за "невидалення" негативних коментарів про посадовців під новинами. >>
У Москві 2-й Західний окружний військовий суд виніс вирок сімом полоненим українцям, які брали участь у наступі ЗСУ в Курській області. Військові отримали тюремні терміни від 15 до 16 років. >>