Зеленський і Путін зустрінуться після переговорів у «нормандському форматі»

10:21, 09.12.2019
Зеленський і Путін зустрінуться після переговорів у «нормандському форматі»

Двостороння зустріч президентів України та Росії у Парижі узгоджена та за планом відбудеться вже після заходів у нормандському форматі.

 

Про це "Європейській правді" стало відомо з джерел, поінформованих про графік президентів.

 

Раніше повідомлялося, що "нормандським переговорам" передуватиме низка двосторонніх зустрічей, в тому числі Володимир Зеленський говоритиме тет-а-тет із Еммануелем Макроном і Ангелою Меркель.

 

У той самий час заплановані також двосторонні переговори Путіна з канцлером Німеччини і президентом Франції тощо. Після завершення всіх цих двосторонніх переговорів лідери підуть на спільну зустріч "нормандської четвірки".

 

Примітно, що двосторонньої зустрічі Зеленський-Путін у цей час не заплановано.

 

Однак вже після зустрічі "четвірки" та після спільної пресконференції Меркель, Макрона Зеленського та Путіна мають відбутися окремі переговори президентів України та Росії. Даних про їхню заплановану тривалість немає.

 

Те, що ця зустріч не буде поєднана із чотиристороннім нормандським форматом, дозволяє припустити, що буде йтися про питання, не пов’язані із виконанням Мінських домовленостей. Раніше публічно називали одне таке питання – газові переговори. Українська сторона неодноразово визнавала, що у разі ініціативи з боку РФ буде готова обговорити газове питання на зустрічі в Парижі.

 

Офіс президента вранці 9 грудня повідомив, що в понеділок президент Володимир Зеленський у Парижі матиме зустріч у Нормандському форматі з лідерами Німеччини, Франції та Росії, щоб обговорити можливі кроки до встановлення миру на Донбасі.

 

Як писала УМ, раніше Зеленський заявляв, що у Парижі матиме двосторонню зустріч із Путіним