Дмитро Фірташ з дружиною «заробили» від Британії санкції за корупцію
Санкції проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа та його дружини за корупцію ввела Велика Британія. >>
Директор з інтегрованого газового бізнесу НАК "Нафтогаз України" Андрій Фаворов повідомив федеральній прокуратурі Нью-Йорка, що бізнесмени Лев Парнас та Ігор Фруман намагалися завербувати його з метою змінення складу керівництва НАК.
Про це повідомляє The Wall Street Journal.
Видання зазначає, що Парнас і Фруман пов'язані з особистим адвокатом президента США Дональда Трампа Рудольфом Джуліані.
За даними The Wall Street Journal, Фаворов добровільно зустрівся цього тижня з федеральними прокурорами Нью-Йорка в межах розслідування дій Джуліані та двох його бізнес-партнерів.
Нагадаємо, минулого місяця Фрумана і Парнаса заарештували за обвинуваченням у фальсифікації наданих Федеральній виборчій комісії США даних про пожертвування політичному фонду, який підтримував кандидатів-республіканців.
Як заявив Фаворов у інтерв'ю CNN, Фруман і Парнас намагалися заручитися його підтримкою у спробі змістити голову НАК Андрія Коболєва. The Wall Street Journal пише, що колеги Джуліані хотіли встановити контроль над "Нафтогазом" і призначити Фаворова керувати НАК.
Як зазначив Фаворов, він відхилив цю пропозицію. За його словами, двоє бізнесменів, які не є політиками, обговорювали з ним питання, які "мають бути частиною зовнішньої політики США".
Він розповів, що Парнас і Фруман під час зустрічі в березні 2019 року на енергетичній конференції в американському Г'юстоні натякали йому на "політичні зв'язки", а також на те, що у них є "можливість обговорювати політику України з високопоставленими членами нинішньої адміністрації американського президента". Бізнесмени розповідали Фаворову про свої тісні взаємини з Трампом і Джуліані, показували йому фотографії з американським президентом і його адвокатом.
Фаворов заявив The Wall Street Journal, що відразу ж повідомив про розмову Коболєва.
На березневій зустрічі також був присутній американський бізнесмен Гаррі Сарджент III, що має вплив у колах республіканців.
Топменеджер "Нафтогазу" розповів The Wall Street Journal, що розмовляв із Сарджентом про світові ринки природного газу.
Прессекретар Сарджента заявив The Wall Street Journal, що той не брав участі в жодній дискусії про відсторонення менеджменту "Нафтогазу" або тодішньої амбасадорки США в Україні Марі Йованович. Він додав, що Сарджент не має спільних із Фруманом або Парнасом ділових інтересів.
Адвокат Фрумана відмовився від коментарів The Wall Street Journal, а захисник Парнаса назвав заяву Фаворова "повністю брехливою". Адвокат Джуліані Роберт Костелло підкреслив, що не може коментувати описаних Фаворовим подій.
Наразі прокуратура Нью-Йорка вивчає, чи отримував Джуліані прибуток від енергетичних угод, укладених в Україні за посередництва Фрумана і Парнаса. Крім того, американська прокуратура розслідує можливі зв'язки Джуліані з компанією Global Energy Producers. Цю фірму, імовірно, контролюють Парнас і Фруман. Сам Джуліані каже, що в нього немає ділових інтересів в Україні.
За даними Associated Press, Парнас, Фруман і Гаррі Сарджент III хотіли замінити Коболєва на Фаворова. Politico стверджувало, що міністр енергетики США Рік Перрі намагався тиснути на українську владу, наполягаючи на залученні представників Сполучених Штатів в управління "Нафтогазом". Сам міністр назвав цю інформацію вигадкою. За його словами, він лише "давав рекомендації" українському керівництву.
Нагадаємо, Коболєв заявив, що готовий дати свідчення у США у справі про діяльність Джуліані.
У США оголосили про запуск процедури імпічменту президенту Дональду Трампу через ймовірний тиск на президента Володимира Зеленського під час телефонної розмови.
Санкції проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа та його дружини за корупцію ввела Велика Британія. >>
Урядовці Великої Британії заявляють, що США дозволили Україні використовувати ракети Storm Shadow для ударів по РФ. "Переломний момент" настав, коли росія залучила до війни солдатів КНДР. >>
Касаційний господарський суд у понеділок, 19 листопада, підтримав рішення Північного апеляційного господарського суду про те, що Довженко-Центр не має права оскаржувати рішення про його реорганізацію. >>
На фронт українським захисникам поставили партію неякісних мін виробництва "Укроборонпрому". >>
Надати Україні протипіхотні міни дав дозвіл Президент США Джо Байден. >>
Закрити своє посольство у Києві 20 листопада, на один день, вирішили Сполучені Штати, оскільки отримали інформацію про загрозу великої повітряної атаки з боку РФ цього дня. >>