НАБУ вилучило в Дубневича угоди про дарування великих сум

13:46, 11.11.2019
НАБУ вилучило в Дубневича угоди про дарування великих сум

НАБУ вилучило в спальні колишнього депутата Верховної Ради від фракції "Блок Петра Порошенка" Богдана Дубневича договори дарування великих сум.

 

Про це сказано в матеріалах суду.

 

Під час обшуку будинку Дубневича було також вилучено мобільний телефон, під час огляду якого виявлено листування в інтернеті, месенджерах, електронній пошті з різними абонентами. Також були вилучені два блокноти з записами, які можуть мати значення для досудового розслідування.

 

Крім того, в спальні Дубневича вилучили флешку, яка приєднувалася до ноутбука за допомогою пристрою для блокування запису в режимі "Тільки для читання" без можливості запису на носій. Відзначають, що за допомогою спеціальної програми на флешці було знайдено папку з файлами, серед яких був "Кучма.сontacts", що містить номер телефону і дату створення, а також останні зміни в файл від 30.05.2013.

 

Також під час обшуку детективи виявили угоди про дарування коштів, укладені між членами сім'ї Дубневичів, розписки про отримання коштів, які були вилучені, оскільки містять відомості про факти, що підлягають доказуванню в цьому кримінальному провадженні.

 

Нагадаємо, НАБУ підготувало підозри колишнім депутатам Верховної Ради Богдану Дубневичу та Валерію Іщенку. Обидва політики проходять у справі про розкрадання в "Укрзалізниці".

 

Раніше НАБУ закрило справу про незаконне збагачення Богдана Дубневича.

 

2 листопада Вищий антикорупційни суд обрав народному депутату Ярославу Дубневичу, який підозрюється у заволодінні 93,2 мільйона гривень на схемі з закупівлі Укрзалізницею стрілочної продукції, запобіжний захід у вигляді застави 100 мільйонів гривень.
 
Вже 7 листопада Апеляційний суд змінив запобіжний захід і взяв Дубневича під варту з можливістю застави в розмірі 90 мільйонів гривень.
 
31 жовтня Верховна Рада підтримала подання Генеральної прокуратури про притягнення Ярослава Дубневича до кримінальної відповідальності, затримання та арешт.
 
За версією слідства, цей народний депутат лобіював виділення коштів з бюджету АТ "Укрзалізниця" на закупівлю товарів у підконтрольних йому підприємств. Фінансові втрати від реалізації схеми проведення процедур відкритих торгів стрілочних переводів, запасних частин до них і комплектів роздільного скріплення становили, згідно з експертизою, понад 93 мільйони гривень.
 
Дубневич підозрюється у скоєнні злочину, передбаченого статтею "привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем".
 
За Дубневича внесли 8 листопада заставу в розмірі 100 мільйонів гривень ще до оголошення рішення Апеляційної палати ВАКС про обрання йому запобіжного заходу.
 
Народний депутат Ярослав Дубневич вийшов з СІЗО під заставу в 90 мільйонів гривень.

 

  •