Сьогодні в країні відбудеться Всеукраїнський диктант національної єдності

08:45, 08.11.2019
Сьогодні в країні відбудеться Всеукраїнський диктант національної єдності

Перед Днем української писемності та мови, який відзначається 9 листопада, Українське радіо у п’ятницю проведе щорічну акцію “Всеукраїнський радіодиктант національної єдності”, який розпочнеться об 11:00 у читальній залі бібліотеки імені Вернадського в Києві.

 

Про це інформує Урядовий портал.

 

Текст радіодиктанту в прямому ефірі читатиме відомий мовознавець, автор підручників і посібників з української мови та літератури Олександр Авраменко, який складає текст диктанту останні 13 років.

 

“Цього року автор внесе у текст кілька елементів на перевірку нової редакції чинного правопису. Цього року вперше диктант можна буде перевірити вже через 15 хвилин після його написання”, — йдеться в повідомленні.

 

З 12:00 до 12:15 Олександр Авраменко проведе роботу над помилками, автори безпомилкових диктантів отримають заохочувальні призи.

 

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності був започаткований у 2000 році з метою єднання навколо мови. Відтоді всі охочі в Україні і за кордоном можуть перевірити, наскільки добре вони знають українську мову.

 

Торік на адресу Українського радіо надійшло 32779 диктантів. З них без помилок написали 311 учасників.

 

9 листопада відзначається День української писемності та мови.

 

Як повідомляла УМ, всеукраїнський радіодиктант національної єдності цьогоріч пройде за новими правилами. Цього року автор внесе у текст кілька елементів на перевірку нової редакції чинного правопису. Новацією стане і те, що учасники зможуть майже одразу перевірити свою роботу.