ГПУ звільнила трьох прокурорів, які розслідували справи Майдану

11:36, 19.10.2019
ГПУ звільнила трьох прокурорів, які розслідували справи Майдану

Ненеральна прокуратура звільнила трьох прокурорів управління спеціальних розслідувань, яке займається розслідуванням справ Майдану.

 

Про це в коментарі "Громадському радіо" розповів прокурор департаменту Олексій Донський.

 

За його словами, за процедурою скорочення звільнили Юрія Безщасного, Тетяну Дем'яненко і Віталія Тарасюка. Останній - заступник керівника управління Юрія Горбатюка.

 

"Прокурорів звільнили через те, що вони подали заяву на згоду про переатестацію в старій формі, оскільки не погоджувалися з новою формою", - йдеться в повідомленні.

 

За словами Донського, прокурори наполягають на тому, щоб механізм переатестації прокурорів був прозорим.

 

Представник управління спецрозслідування вважає, що звільнення прокурорів з цього підрозділу прокуратури може привести до значного затягування розслідування справ Майдану.

 

За даними ЗМІ, щоб пройти атестацію прокурорів зобов'язували підписати згоду на визнання будь-якої, навіть анонімної скарги, без її офіційного підтвердження.

 

"У цій згоді є пункт: "Згоден з тим, що під час проведення співбесіди і затвердження рішення кадровою комісією може братися до уваги інформація, отримана від фізичних та юридичних осіб (в тому числі анонімно), що не підлягає додатковому офіційному підтвердженню", - пише журналістка телеканалу "Теперішній час" Ірина Ромалійська.

 

Разом з тим, журналістка Ірина Ромалійська на своїй сторінці в Facebook повідомила, що Сергій Горбатюк, Олексій Донський та ще більше 200 прокурорів ГПУ не допущені до атестації, а отже, будуть звільнені.

 

За її даними, для проходження атестації прокурорів зобов’язували підписати згоду на визнання будь-якої, навіть анонімної скарги, без її офіційного підтвердження.

 

Раніше: 16 жовтня перший заступник генпрокурора Віталій Касько повідомив, що справи про розстріли на Майдані з Управління спецрозслідувань Генпрокуратури перейдуть за підслідністю до Державного бюро розслідувань, а справи про економічні злочини стосовно колишніх високопосадовців – до Національного антикорупційного бюро.

 

Як повідомляла УМ, родини Героїв Небесної сотні виступили проти ліквідації департаменту ГПУ, що розслідує злочини щодо Майдану

 

В кінці вересня Зеленський підписав закон про реформу прокуратури. Він передбачає створення Офісу генпрокурора замість Генеральної прокуратури України після проведення атестації прокурорів. Максимальна кількість співробітників прокуратури скорочується з 15 тис. до 10 тис.

 

Згідно з повідомленням ГПУ, атестація прокурорів полягає в перевірці професійних компетенцій, загальних здібностей, а також відповідності вимогам професійної етики і чесноти.

 

Раніше в Генпрокуратурі інформували, що 96%прокурорів хочуть пройти переатестацію і продовжити працювати.