Рада створила комісію з розслідування зміни власників NewsOne, 112 Україна і ZIK

20:45, 17.10.2019
Рада створила комісію з розслідування зміни власників NewsOne, 112 Україна і ZIK

Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію (ТСК) з розслідування законності зміни власників телеканалів NewsOne, "112 Україна" і ZIK.

 

За прийняття проєкту постанови №2152 проголосували 278 депутатів при мінімально необхідних 226. Метою комісії є перевірка законності зміни власників телеканалів і протидія РФ на інформаційний простір України, пише Лівий берег.

 

Відомство має перевірити обставини придбання, джерела надходження коштів під час зміни власників цих телеканалів, дізнатися про людей, які прямо або побічно брали участь в зміні власників, їх частку на ринку, поширення тез, які загрожують нацбезпеці.

 

Крім того, комісія розслідуватиме спеціальні інформаційні операції телеканалів, що спрямовані на підрив обороноздатності, деморалізацію особового складу ЗС та інших військових формувань, провокування екстремістських проявів, загострення і дестабілізацію суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів в Україні та інших проявів загрози інформаційній безпеці країни.

 

Комісія буде працювати 6 місяців, після чого надасть звіт на засіданні Ради.

 

Головою комісії призначено депутата від фракції "Слуга народу" Ольгу Василевську-Смаглюк, її заступником - Олександра Устнова з партії "Голос".

 

Нагадаємо, всі три телеканали належать Тарасу Козаку, соратнику глави партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука, який є кумом Путіна.