ДБР затримало або збирається предʼявити підозру кільком генералам ЗСУ
Затримати або повідомити про підозру кільком високопоставленим офіцерам сьогодні, 20 січня, збирається Державне бюро розслідування. >>
Руді Джуліані
Двоє американських бізнесменів, які фінансували виборчу кампанію Дональда Трампа були затримані за звинуваченням у порушенні правил фінансування виборчих кампаній.
Про це повідомляє The Wall Street Journal
Двоє спонсорів виборчої кампанії Трампа на виборах президента США, які допомагали його адвокату Руді Джуліані лобіювати розслідування відносно Джо Байдена, були затримані в середу пізно ввечері за звинуваченням у порушенні правил фінансування виборчих кампаній і, як очікується, стануть перед судом в четвер, пише видання .
Посилаючись на джерела, видання повідомляє, що мова йде про бізнесменів, уродженців України Лева Парнаса і Ігоря Фрумана
У травні Джуліані назвав цих двох чоловіків своїми клієнтами. За даними Федеральної виборчої комісії, вони обидва фінансували виборчий фонд республіканської партії, в тому числі Трампа, і в травні 2018 року виділили 325 000 доларів комітету, який підтримує чинного президента США.
Точний характер звинувачень не відомий.
З кінця 2018 року Фруман і Парнас представили Джуліані декільком українським прокурорам для обговорення справи Байдена. Також вони лобіювали звільнення посла США в Україні Марі Йованович, яку Трамп зняв з посади цієї весни.
Комітети Палати представників минулого місяця запросили документи і свідчення цих бізнесменів, що стосуються їх взаємодії з адміністрацією Трампа, Джуліані і українськими чиновниками.
В липні ЗМІ повідомили, що колишні генпрокурори Віктор Шокін і Юрій Луценко "злили" Дональду Трампу компромат на його потенційного конкурента на президентських виборах 2020 року - демократа Джо Байдена ..
Журналісти також встановили, що Парнас і Фруман шукали зустрічі з Володимиром Зеленським. Під час інавгурації вони зупинялися в готелі Hilton в Києві.
У той же час, олігарх Ігор Коломойський стверджував, що після перемоги Зеленського на виборах вони приїжджали до Ізраїлю і безуспішно просили його посприяти зустрічі з майбутнім президентом.
Громадяни США Ігор Фруман і Лев Парнас, які є клієнтами адвоката Дональда Трампа Рудольфа Джуліані, написали заяву у правоохоронні органи України на Ігоря Коломойського після його інтерв’ю, в якому олігарх назвав їх "аферистами" і пообіцяв "вивести на світло боже".
17 травня в інтерв’ю програмі Радіо Свобода "Схеми" Коломойський назвав аферистами двох американців – Лева Парнаса та Ігоря Фрумана, які "збирають з людей гроші", прикриваючись зв’язками з Джуліані.
16 травня в Україну з Ізраїлю прилетів олігарх Ігор Коломойський. Він не був в Україні з червня 2017 року і заявив, що приїхав прожити в Україні найближчі п’ять років.
Коломойський заявив в інтерв'ю програмі "Схеми", що ФБР, можливо, і веде розслідування стосовно нього, але воно нічим не завершиться, бо він "нічого протизаконного на території США, ЄС чи України не скоїв".
Раніше видання The Daily Beast з посиланням на 3 джерела повідомило, що ФБР веде розслідуванняпроти олігарха Ігоря Коломойського.
Видання також зазначає, що Ігоря Коломойського "звинувачували у замовних убивствах" (у 2015 році), а тепер вважають покровителем кандидата у президенти, коміка Володимира Зеленського.
Федеральне бюро розслідувань країни "не підтверджує і не заперечує існування будь-якого розслідування" проти олігарха Ігоря Коломойського стосовно можливих фінансових злочинів, включно з відмиванням коштів.
10 травня персональний адвокат американського лідера Рудольф Джуліані заявив, що планує їхати в Україну, щоб умовити новообраного президента Володимира Зеленського не припиняти розслідування справ, в яких зацікавлений Дональд Трамп. Він також збирався розповісти Зеленському, що знає про людей з його оточення.
Пізніше Джуліані скасував візит, заявивши, що він би опинився у "середовищі людей, які є ворогами президента, а в деяких випадках і ворогами Сполучених Штатів".
Серед таких людей він назвав нардепа Сергія Лещенка.
Сам Лещенко заявив, що генпрокурор Юрій Луценко дезінформував Джуліані, щоб залишитися на своїй посаді.
Затримати або повідомити про підозру кільком високопоставленим офіцерам сьогодні, 20 січня, збирається Державне бюро розслідування. >>
Очільником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного призначено бригадного генерала Романа Качура. >>
Австралійський уряд викликав російського посла та погрожує вислати його з країни, якщо підтвердиться інформація про вбивство мешканця Мельбурна Оскара Дженкінса, який воював на боці України та наприкінці року потрапив у полон до російських окупантів. >>
У піхоту масово переводять спеціалістів Повітряних сил ЗСУ, більше того – скорочують також мобільні вогневі групи. >>
На кілька днів до росії вирушила група ультраправих словацьких депутатів на чолі з віцеспікером і лідером "Словацької національної партії" Андреєм Данко: >>
Через бюрократію литовські дрони для України, які мали поставити ще до кінця 2024 року, досі на складах у Литві. >>