Kyiv Post: Пукач змінив свідчення і може вийти на свободу

11:09, 17.09.2019
Kyiv Post: Пукач змінив свідчення і може вийти на свободу

Колишній генерал-лейтенант міліції Олексій Пукач, якого засудили за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, подав касацію з вимогою скоротити йому термін ув’язнення з довічного до 15 років.


Про це повідомляє Kyiv Post.

 

Пукач змінив свої свідчення і тепер наполягає, що «перевищив повноваження». Раніше він заявляв, що разом з ним мають сидіти колишній президент Леонід Кучма та його помічник Володимир Литвин.

 

«Я можу визнати, що перевищив свої повноваження, і це призвело до смерті Гонгадзе. Я вже відбув повний строк за цей злочин. Вони не мали права дати мені довічне», — стверджує ув’язнений.

 

Засідання у його справі має відбутися 9 жовтня. Якщо суд задовольнить касацію, Пукач може вийти на свободу. 

 

Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі під Таращею Київської області виявили його тіло без голови, яке, за висновками експертів, могло належати журналісту. У 2009 році в Київській області знайшли рештки черепа, які, за заявою Генпрокуратури, належали Гонгадзе.

 

15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними в убивстві Гонгадзе трьох експрацівників Департаменту зовнішнього спостереження МВС України – Валерія Костенка, Миколу Протасова й Олександра Поповича. Суд позбавив їх волі на термін від 12 до 13 років.

 

Крім того, у січні 2013 року суд засудив до довічного ув’язнення колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача за вбивство журналіста. 10 січня 2018 засудженому за вбивство Гонгадзе Пукачу переглянули термін за «законом Савченко».

Поховали тіло вбитого журналіста 22 березня 2016 року в Києві. Замовники вбивства досі не встановлені.