Княжицький: «Слуги народу» планують позбавити український кінематограф дотацій з бюджету

20:22, 09.09.2019
Княжицький:  «Слуги народу» планують позбавити український кінематограф дотацій з бюджету

Представники монобільшості планують позбавити українського кіно виробника можливості отримувати відшкодування кваліфікаційних витрат, тобто компенсацій з державного бюджету, і надати таку можливість іноземним виробникам.

 

Про це після засідання комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики написав у Фейсбук народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький.

 

«Сьогодні на засіданні Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики «Слуги народу» проголосували за виключення з переліку суб’єктів, які отримують державну підтримку у вигляді повернення кваліфікованих витрат українців. Держава, на їхню думку має підтримувати іноземних продюсерів, а не українських», - заявив депутат.

 

За його словами, це суперечить Конституції, логіці, міжнародній практиці і громадянським почуттям.

 

«Вдячний тим, хто не голосував за таке антиукраїнське рішення і тим членам правлячої партії, хто голосував за цей абсурд, але у виступах висловлював сумніви у його обґрунтованості», – наголосив Микола Княжицький.

 

Він наголошує, що даний законопроект протирічить нормі Конституції щодо рівних прав та протидії дискримінації за будь-якою ознакою. А також закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні» щодо підтримки національного виробника кінопродукції. Він створює передумови сповільнення тенденції розвитку українських фільмів. З часом це може призвести до повної втрати їх конкурентоздатності, адже іноземні компанії отримуватимуть компенсації з українського бюджету.

 

Парламентар закликав монобільшість не здійснювати кроки, які негативно впливають на державність, і розбудову української національної ідентичності.

 

Він також заявив, що представники «Європейської Солідарності» подали альтернативний законопроект з метою захисту українського кінематографа. Але правляча партія, більшістю в комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики, ухвалила рішення про необхідність підтримати проект закону, що захищає іноземні компанії замість українських.