Польська кіноакадемія сподівається, що Сенцов отримає Нобелівську премію миру

15:31, 08.09.2019
Польська кіноакадемія сподівається, що Сенцов отримає Нобелівську премію миру

Польська кіноакадемія привітала українського режисера Олега Сенцова зі звільнення з російської тюрми і закликала зробити все можливе, щоб він отримав Нобелівську премію миру.

 

Про це заявив президент Польської кіноакадемії Даруш Яблонський.

 

"Ув’язнений з 2014 року Росією український режисер Олег Сенцов вже в Україні! Від імені Польської кіноакадемії дякую усій кіноспільноті у світі, усім людям доброї волі, які не припинили мирну боротьбу за його звільнення. Міжнародна солідарність врятувала Олега і дозволяє нам вірити, що разом захистимо наш кращий Світ",- підкреслив Яблонський.

 

Він також нагадав, що лідер "Солідарності" Лєх Валенса висунув кандидатуру Сенцова на здобуття Нобелівської премії миру.

 

"Давайте зробимо все, щоб Олег її отримав!",- резюмував Яблонський.

 

Як повідомляла УМ, 7 вересня між Україною і Росією відбувся масштабний обмін утримуваними особами.

 

Після цього, президент України Володимир Зеленський сказав, що домовленості з Володимиром Путіним щодо першого етапу завершення війни на Донбасі виконані.

 

В Україну в рамках обміну прибули 35 українців, серед яких політв’язні Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Роман Сущенко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Євген Панов, Артур Панов, Едем Бекіров, Олексій Сизанович, а також захоплені Росією біля Керченської протоки моряки.

 

Група Європейської народної партії, найбільша в Європарламенті, привітала Олега Сенцова та інших українців зі звільненням з російських в'язниць.

 

Керівництво ОБСЄ вітає обмін ув'язненими між Росією та Україною