Майже 100 журналісток вимагають від Зеленського відреагувати на "сексистські" дії політиків

13:50, 21.08.2019
Майже 100 журналісток вимагають від Зеленського відреагувати на "сексистські" дії політиків

Ольга Духнич, журналістка НВ

94 жінки, що працюють у медіапросторі, звернулися до президента України Володимира Зеленського та інших представників влади з вимогами відреагувати на дії окремих політиків, які вважають "сексистськими" і "образливими".

 

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

 

Близько 100 жінок, які працюють у медіапросторі, звернулися до президента України Володимира Зеленського та інших представників влади з вимогами відреагувати на дії окремих політиків, які вважають "сексистськими" та "образливими".

 

Авторки звернення вважають недостатньою реакцію владної партії "Слуга народу" на висловлювання обраного народного депутата від цієї політичної сили Максима Бужанського щодо журналістки видання НВ Ольги Духнич.

 

"Сексистські чи інші образливі висловлювання на адресу журналісток і журналістів уже неодноразово звучали від політиків. Такими, зокрема, були: "дорогенька моя" – звернення Петра Порошенка до журналістки "Детектор Медіа" Марини Баранівської, "хлопчиком" назвав чинний президент Володимир Зеленський журналіста програми "Схеми" Михайла Ткача, голова офісу президента України Андрій Богдан вирішив обійняти журналістку Радіо Свобода (Власту Лазур – ред.), коли вона ставила йому запитання. Ці та схожі висловлювання й дії неприпустимі, оскільки вони принижують честь професії й людську гідність", – ідеться у зверненні.

 

Журналістки вимагають "розробити і впровадити етичний кодекс, який би забороняв сексизм та передбачав відповідальність" представників влади, "розробити і впровадити рекомендації щодо боротьби з сексизмом… і забезпечити належні ресурси для таких заходів", "Верховній Раді України запровадити законодавство, що забороняє сексизм у ЗМІ й заохочує моніторинг і виконання таких заходів", а також "забезпечити навчання народних депутатів та депутаток із базового курсу з прав людини і свобод". 

 

Як повідомляла УМ, обраний від партії "Слуга народу" нардеп Максим Бужанський назвав журналістку "Нового времени" Ольгу Духнич "тупою вівцею".

 

Раніше під час інтерв’ю з лідером "Слуги народу" Дмитром Разумковим Духнич сказала, що Бужанський "ностальгує за СРСР і часами Віктора Януковича". Разумков, зі свого боку, закликав судити майбутніх депутатів за їхніми новими справами і вчинками.

 

 

Партія "Слуга народу" назвала неприпустимими слова депутата Максима Бужанського, який назвав журналістку "тупою вівцею", але при цьому закликала ЗМІ утримуватися від оціночних суджень щодо нардепів.