Зеленський звільнив Безсмертного з посади представника України на переговорах у Мінську

15:44, 13.08.2019
Зеленський звільнив Безсмертного з посади представника України на переговорах у Мінську

Президент України Володимир Зеленський звільнив Романа Безсмертного з посади представника України у політичній підгрупі ТКГ з врегулювання ситуації на Донбасі.

 

"Звільнити Безсмертного Романа Петровича від виконання обов'язків представляти Україну у робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи", - йдеться в опублікованому на сайті глави держави указі.

 

Водночас команда президента не повідомила Роману Безсмертному про його звільнення.

 

"Стиль роботи ОПУ: зі ЗМІ дізнався про призначення і про звільнення з ТКГ у Мінську", -  написав Безсмертний у Фейсбук. 

 

Зеленський уповноважив Безсмертного представляти країну у політичній підгрупі на початку липня. 

 

За цей час, як повідомляв сам Роман Безсмертний, у Мінську домовились про обмін полоненими та засудженими, а також про початок перемир'я з 21 липня. Воно передбачало безстрокове припинення вогню на Донбасі і зупинку мінування території.

 

Згодом стало зрозуміло, що "ЛНР" і "ДНР" умов перемир'я не дотримуються. Лише 6 серпня у зоні Операції об'єднаних сил внаслідок обстрілів загинули четверо українських військових.

 

Як пише BBC, Безсмертний висловив думку, що після загибелі військових Україна мала б призупинити участь у Мінському процесі.

 

"Після подій у Павлополі перше, що треба було сказати: Україна припиняє роботу в Мінському процесі до моменту, доки не буде зібрано "нормандський формат", - сказав він.

 

"Якщо на Росію не тиснути, вона діятиме агресивно і ще більш агресивно. В Росії зовнішня політика реалізується через принцип "примушення до миру силою".

 

Як повідомляла УМ, представник України у Тристоронній контактній групі у Мінську Роман Безсмертний категорично виступив проти ініціативи президента Володимира Зеленського зменшити україномовні квоти на радіо і телебаченні.

 

Зеленський 9 липня уповноважив Безсмертного представляти Україну в робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи (ТКГ) замість Олександра Моцика.