Оргкомітет Маршу захисників образився на Офіс президнта через День Незалежності

15:08, 11.08.2019
Оргкомітет Маршу захисників образився на Офіс президнта через День Незалежності

Офіс президента України без погодження з активістами встановив графік заходів із нагоди Дня Незалежності в центрі Києва.

 

"В Офісі президента озвучили план урочистих заходів до Дня Незалежності. Ніяких офіційних обговорень з оргкомітетом Маршу захисників не було. Нам просто "призначили" час, не спитавши", – написав у Facebook член оргкомітету Маршу захисників України Андрій Медведько.

 

За словами Медведька, 12 серпня активісти розкажуть, як мають намір реагувати на те, що трапилося.

 

Як повідомляла УМ, в офісі президента України, оприлюднили план заходів святкування 28-ї річниці Незалежності.

 

Марш захисників України, який також називають альтернативним парадом, відбудеться за ініціативи ветеранів та волонтерів. Станом на 7 серпня до участі в цьому заході зголосилися понад 7 тисяч ветеранів з усієї України.

 

Рух Маршу розпочнеться від парку імені Т. Шевченка о 9:00. Близько 10:50 учасники Маршу захисників України вишикуються на майдані Незалежності, після цього відбудеться колективне виконання гімну України та фотосесія.

Як повідомляла УМ, президент Зеленський офіційно заявив, що традиційного параду на День незалежності, 24 серпня, не буде. Столиця святкуватиме День Незалежнсті Ходою гідності.

 

За його словами, в цьому році гроші, які могли бути виділені на проведення військового параду, перерахують українським військовим як премії.

 

У відповідь на це ветерани АТО заявили про альтернативний військовий парад замість скасованого президентом Зеленським.

 

Так, десантник Олександр Погребиський  запропонував командувачу Десантно-штурмових військ, герою України, генерал-лейтенанту Михайлу Забродському очолити зведену колону ветеранів та учасників параду попередніх років.

 

10 липня Михайло Забродський відповів згодою.

 

У центрі Києва відбудеться ініційований громадськістю “Марш захисників України” – зведений парад ветеранів і учасників російсько-української війни, до участі в якому запрошують також представників волонтерських ініціатив та всіх охочих.

 

 

З нагоди 28-ї річниці Дня Незалежності України, на території Луганської області пройде концертний тур Марш незалежності..