Сенцов висловив підтримку мітингувальникам у Москві

11:17, 11.08.2019
Сенцов висловив підтримку мітингувальникам у Москві

Незаконно ув'язнений у Росії український режисер Олег Сенцов висловився на підтримку акцій протесту в РФ.

 

Про це він написав у листі російській правозахисниці Тетяні Щур, передає «Укрінформ».

 

«У своєму останньому листі нам, який ми отримали в кінці тижня, Сенцов написав, що йому зараз гостро не вистачає інформації. По ТБ — про протести дуже мало, «здебільшого — танковий біатлон». Він пише у підтримку московських протестувальників», — переказує Щур зміст листа Сенцова.

 

Також, за її словами Олег дякує тим, хто його підтримує, й турбується про те, аби не забували про інших політв’язнів.

 

«Відчувається, що Сенцов дуже сподівається на нову владу. Відлуння про переговори Зеленського з Путіним до Ямалу доходять через ТБ. Олег реагує на повідомлення з гумором, розуміє, наскільки все спотворено подається (в російських медіа, — ред.) Але сподівається. Все ж сподівається...», — розповіла правозахисниця.

 

Також він написав, що хвилюється про рідних, зокрема про дочку, яка піде в школу в Києві.

 

Як повідомляла УМ, в Москві 47 тисяч людей вийшли на акцію за вільні вибори. Цього разу серед демонстрантів відомі репери та блогери.

 

Зокрема, на акцію прийшли репери Оксімірон, Face, Loqiemean, журналісти Юрій Дудь і Леонід Парфьонов, відеоблогери Ельдар Джарахов та Данило Поперечний.

 

Як повідомляла УМ, Олег Сенцов (1976), український кінорежисер, сценарист, найбільш відомий глядачеві завдяки фільму «Гамер» (2012). Картина брала участь у фестивалі авторського кіно в Роттердамі, у конкурсній програмі МКФ GoEas у німецькому Вісбадені, а також демонструвалася на Київському МКФ «Молодість» та мінському фестивалі «Листопад». Свій другий фільм «Носоріг» Сенцов так і не встиг відзняти - в Україні почалась Революція Гідності. Режисер був активним учасником «Автомайдану».

 

10 травня 5 років тому у Сімферополі арештували кінорежисера і письменника Олега Сенцова.

 

Сенцова затримали в Криму в травні 2014 року. Його було засуджено в Росії до 20 років ув'язнення за обвинуваченням у плануванні терактів в анексованому Криму. У серпні 2015 року російський суд засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Свій термін режисер відбуває на крайній півночі Російської Федерації в Лабитнангі.

 

У травні 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити всіх політв'язнів Кремля. Він відмовлявся від прийому їжі протягом 145 днів і заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування.