Сьогодні - п'ята річниця арешту Сенцова

09:23, 10.05.2019
Сьогодні - п'ята річниця арешту Сенцова

10 травня 5 років тому у Сімферополі арештували кінорежисера і письменника Олега Сенцова.

 

У Києві сьогодні пройдуть акції на підтримку Олега Сенцова.

 

Як повідомляє Укрінформ, о 13:30 від пам’ятника Ярославу Мудрому на Золотих Воротах, стартує символічна хода до 14 посольств країн-членів Ради Європи, що знаходяться в Києві.

 

Під час акції-перформансу “Do you remember?” активісти передадуть кожному посольству листа від українських заручників Кремля та нагадають країнам-членам Ради Європи, що будь-який діалог із Путіним треба починати із питання звільнення Олега Сенцова та усіх заручників Кремля, які незаконно утримуються за ґратами в Росії та на окупованих українських територіях.

 

Активісти переконані, що саме це питання має стати основним на засіданні Комітету міністрів Ради Європи, яке відбудеться 16-17 травня 2019 р. в Гельсінкі.

 

Також до 5-ї річниці арешту Олега Сенцова запланована акція “Саджайте квіти, а не людей”.

 

Об 11.00 у Хрещатому парку (по вулиці Михайла Грушевського) письменники, актори, музиканти та правозахисники висадять квіти для заручників Кремля. Акція відбудеться на підтримку започаткованого акторкою Риммою Зюбіною флешмобу під гаслом “Саджайте квіти, а не людей”.

 

Участь в акції, зокрема, візьмуть режисер Ахтем Сеітаблаєв, письменник Андрій Курков, актриса Римма Зюбіна, музикант Андрій Хливнюк, вчений Ігор Козловський та інші.

 

Мати українського політв'язня Людмила Сенцова зазначила, що говорить з сином один раз на місяць по 20 хвилин, пише Громадське

 

Сенцов здебільшого запитує про стан здоров'я дітей (16-річна Аліна та 13-річний Влад), як вони вчаться та чим цікавляться.

 

Про своє здоров'я політв'язень завжди каже: "Усе добре".

 

"Він займається спортом, йде на поправку, п'є вітаміни та стежить за собою, за нього хвилюватися не треба. Тому можна і не питати. А що стосується дітей, то його цікавить будь-яка дрібниця — чи не захворіли, як вчаться. З ким Влад (син Олега — ред.) зустрічається, з ким дружить, [щоб обговорити це] нам і 20 хвилин не вистачає", — розповіла Людмила Сенцова.

 

                Мама Олега Сенцова Людмила Георгіївна вдома, АР Крим, 17 березня 2019 року  

                фото: Анна Цигима/Громадське

 

На даний момент, за даними організаторів глобальної акції #SaveOlegSentsov, щонайменше 98 українських політв’язнів утримуються в Російській Федерації та окупованому Криму, близько 120 військовополонених та цивільних заручників у підвалах окупованого Донбасу та 24 українські військовополонені моряки – у СІЗО “Лефортово.” 


Олег Сенцов — український кінорежисер, сценарист та письменник, громадський активіст. Лауреат Премії Сахарова “За свободу думки” та Національної премії України ім. Тараса Шевченка.

 

Сенцова затримали в Криму в травні 2014 року. Його було засуджено в Росії до 20 років ув'язнення за обвинуваченням у плануванні терактів в анексованому Криму. У серпні 2015 року російський суд засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Свій термін режисер відбуває на крайній півночі Російської Федерації в Лабитнангі.

У травні 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити всіх політв'язнів Кремля. Він відмовлявся від прийому їжі протягом 145 днів і заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування.