В Станиці Луганська бойовики не допустили українських саперів до огляду місця розлому мосту

10:32, 02.08.2019
В Станиці Луганська бойовики не допустили українських саперів до огляду місця розлому мосту

Бойовики не допустили працівників української служби до огляду місця розлому та оборонної споруди, що знаходиться на окупованій частині.

 

Про це повідомив глава Станично-Луганської райдержадміністрації Юрій Золкін, передає  “Новинарня“  За словами Золкіна, в ОБСЄ знають про недопуск українських службовців до розмінування на окупованій території біля мосту.

 

«На жаль, представники незаконних збройних формувань, окупанти, через представників ОБСЄ надали інформацію, що вони не допустять працівників ДСНС до роботи у самому місці розлому, там де порушена частина мосту. Співробітники ОБСЄ були повідомлені українською стороною про необхідність проведення таких робіт. Спочатку потрібно провести обстеження, а вже потім демонтаж зруйнованої частини і потім відновлення мосту», — пояснив Юрій Золкін.

 

 

Попри це, служба з надзвичайних ситуацій продовжує розмінування територій поруч з мостом. «На жаль, позитивної відповіді ми не отримали, тому наші співробітники зараз опрацьовують територію, прилеглу до зруйнованої частини мосту», — розповів глава Станично-Луганської РДА.

 

«Коли буде отримана згода окупантів на те, щоб наші співробітники потрапили в ту так звану яму, де безпосередньо знаходиться зруйнована частина, мені поки що невідомо. На жаль. Оборонна споруда, яка розташована на тій стороні, де знаходяться окупанти, на жаль, теж не має ознак того, що її хтось почав, або має намір почати демонтувати», — наголосив Золкін.

Нагадаємо, на переговорах ТКГ в Мінську 21 вересня 2016 року було підписано угоду про відведення військ і озброєнь у трьох зонах безпеки – біля Станиці Луганської, Золотого і Петрівського.

 

Угода передбачає відведення по 1 кілометру кожної зі сторін. По суті це означає створення квадрату безпеки 2 км у глибину і 2 км в ширину.
Представник України в ТКГ Євген Марчук пояснював, що перші три ділянки “важливі не з військової, а з гуманітарної точки зору”: наприклад, у Станиці Луганській є підірваний міст і КПВВ, і літнім людям дуже складно ходити по цьому мосту.

 

Досі часу розведення сил відбулося тільки в районах Золотого і Петрівського на Донеччині. У Станиці Луганській відведення було багаторазово зірване через незгоду сторін здавати вигідні позиції і, формально, через обстріли.

 

Представник України в Тристоронній контактній групі Леонід Кучма на початку червня повідомив, що в Мінську на засіданні ТКГ було досягнуто домовленості про режим тиші в Станиці Луганській з 10 червня.

 

9 червня штаб Об’єднаних сил заявив про чергове відтермінування розведення військ на ділянці біля Станиці Луганської, з огляду на обстріл з боку бойовиків напередодні зі стрілецької зброї.

 

26 червня опівдні розпочалося відведення військ: українські військові відійшли з однієї з позицій перед КПВВ “Станиця Луганська” на 300-400 метрів.
У пресцентрі штабу ООС зазначили: українською стороною вжито усіх необхідних заходів, аби процес розведення сил і засобів на ділянці №1 “Станиця Луганська” не створював небезпеки для життя та здоров’я мирного населення по обидва боки лінії розмежування. Процес розведення сил і засобів також не послаблює оборонні можливості наших підрозділів на визначеній ділянці.

 

Бойовики також відвели свої війська, що засвідчила місія ОБСЄ.

 

28 червня керівник української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кучма на Луганщині перевірив виконання домовленостей з розведення сил в районі Станиці Луганської. Відтак, українські війська закріпились на південній околиці Станиці поблизу КПВВ. Населений пункт не здали.

 

За необхідності, залишені позиції, які ніхто не руйнував, ЗСУ займуть за 10 хвилин – такі дії щодо повернення військові добряче відпрацювали.

 

Після розведення крайні позиції української армії розташують на рівні з контрольно-пропускним пунктом в’їзду-виїзду. Раніше ЗСУ і російських окупантів розділяли 380 метрів. Натепер ця відстань зросла до понад двох кілометрів. Серед іншого – заплановано ремонт мостового переходу на КПВВ.

 

Як повідомляла УМ, підтримувані Росією бойовики відійшли від пішохідного мосту у Станиці Луганській в рамках першого етапу з розведення сил в цьому районі, повідомив штаб Операції об’єднаних сил.