Штаб ООС: бойовики відійшли від пішохідного мосту у Станиці Луганській

16:27, 27.06.2019

Підтримувані Росією бойовики відійшли від пішохідного мосту у Станиці Луганській в рамках першого етапу з розведення сил в цьому районі, повідомив штаб Операції об’єднаних сил.

 

"У відповідності до мирного плану та реалізації рамкового рішення Тристоронньої контактної групи від 20 вересня 2016 року, противник завершив перший етап відведення своїх підрозділів у районі Станиці Луганської – відійшов від пішохідного мосту", – йдеться в повідомленні.

 

Українські військові зазначили, що задля безпеки цивільного населення сапери перевіряють дороги (гуманітарного коридору) і прилеглої місцевості.

 

"Протягом сьогоднішнього дня здійснення інших заходів у рамках розведення сил та засобів українською стороною не заплановано. Поки триває процес розведення сторін, наші резерви в районі Станиці Луганської знаходяться у повній бойовій готовності. У разі відсутності подальших кроків з відведення російсько-окупаційних військ за визначені рубежі українські військові негайно повернуться на свої позиції", – йдеться в повідомленні.

 

Відповідно до оперативних зведень штабу, обстріли на Донбасі не припиняються, зокрема і на Луганщині, однак в районі Станиці Луганської за минулу добу порушень перемир'я не зафіксовано.

 

Як повідомляла УМ, у Станиці Луганській 26 червня відбулося відведення українських підрозділів.

 

"Опівдні українські військові відійшли з однієї з позицій, котра знаходилась перед КПВВ "Станиця Луганська". Все відбувалось під наглядом представників ОБСЄ, котрі були по обидві сторони", – зазначають у штабі.

 

Зазначається також, що за відведенням військ спостерігав особисто командувач Об'єднаних сил генерал-лейтенант Олександр Сирський. За його словами це перший етап відводу сторін від околиць станиці.

 

"За сигналом сигнальних ракет з нашої сторони та сторони бойовиків наші військові покинули визначені ОБСЄ позиції. Наразі не відомо чи відвів своїх військових противник, за цим уже стежать представники наглядової місії ОБСЄ", – зазначають у штабі.

 

Також днями очікується приїзд представника України в Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми для того, аби продовжити роботу з відведення сторін на визначені Мінськими домовленостями рубежі.

 

Раніше російські окупаційні війська зірвали домовленості щодо розведення сил та засобів поблизу Станиці Луганської, яке було заплановане на 10 червня. За даними штабу ООС, починаючи із 7 червня, з боку російських окупаційних підрозділів відбулися обстріли розташованих у цьому районі позицій українських підрозділів, про що зазначено у звіті Спостережної моніторингової місії ОБСЄ.