У Зеленського хочуть скликати позачергове засідання Верховної Ради

12:16, 16.07.2019
У Зеленського хочуть скликати позачергове засідання Верховної Ради

Руслан Рябошапка (фото: sud.ua)

Команда президента Володимира Зеленського закликає Верховну Раду позачергово зібратися 18 липня й ухвалити закони, які дозволять працювати Вищому антикорупційному суду.
 
Про це заявив заступник керівника Офісу президента Руслан Рябошапка на форумі "Встановлення справедливості - порядок денний для майбутнього парламенту".
 
"В сенсі антикорупційної реформи ми з 2014 року зробили непоганий прогрес. Ми маємо непогане законодавство, ми маємо інституції, які вижили, незважаючи на те, що їх два роки намагалися вбити, і ми маємо кількість експертів у сфері антикорупції, яка суттєво зросла з 2014 року. І людський капітал - одна з найбільших перемог за останні 5 років", - сказав він.
 
Рябошапкадодав, що у Зеленського планують на четвер скликати позачергову сесію Ради, щоб "вимагати від парламенту прийняти законодавство, яке дасть працювати ефективно Вищому антикорупційному суду", "вимагати від парламенту прийняти закон про незаконне збагачення".
 
"Очевидно, що в людей в головах уже вибори, але вони повинні виконати свій обов’язок до кінця - перед країною, не перед нами. Що ми хочемо від нового парламенту? Ми хочемо переглянути законодавство, що стосується запобігання корупції, новий закон, який стосується декларацій, зокрема, корупції у політичному секторі. Новий парламент повинен прийняти ці закони", - заявив Рябошапка.
 
"Ми хочемо переглянути Кримінальне процесуальне законодавство. Було прийнято багато правок до КПК, в тому числі так звані "правки Лозового", які дуже перешкоджають ефективному здійсненню кримінальних справ. Крім того, ми хочемо від нового парламенту, насправді, судової реформи - справжньої", - сказав він.
 
Рябошапка водночас звинуватив попереднього президента Петра Порошенка в тому, що нібито "блискучі реформи" залишили суди і прокуратуру майже на тому ж рівні, що був у 2014 році.