Литва висловила протест Росії через плани святкувати окупацію Вільнюса

15:42, 11.07.2019

МЗС Литви викликало на розмову посла Росії, щоб висловити протест у зв'язку з планами відзначити "звільнення" Вільнюса і Каунаса.
 
Про це йдеться в заяві МЗС Литви.
 
Як повідомили у міністерстві, Західний військовий округ Росії в суботу салютом відзначить захоплення Вільнюса військами СРСР, а салют з нагоди "звільнення" Каунаса заплановано на 1 серпня.
 
МЗС підкреслило, що перемога союзників проти нацизму і нацистської ідеології надзвичайно важлива для долі Литви і Європи, однак кінець Другої світової війни не приніс Литві свободи, а означав початок і трагедію нової радянської окупації.
 
"Рішення російської сторони… неприйнятне для Литви. Такий крок особливо цинічний і провокаційний напередодні 80-річчя пакту Молотова-Ріббентропа і його секретних протоколів, які створили передумови для початку Другої світової війни і окупації Литви", - додали у міністерстві.
 
"Ще один момент. "Звільнення" Вільнюса урочисто планують відзначити після того, як за тиждень до цього відмовилися видати візи литовській молоді, яка планувала навести лад на могилах засланих литовців на території Росії. Росію ще раз закликали відмовитися від вибіркового підходу до історії Другої світової війни і припинити заперечення окупації Литви за радянських часів", - додали в МЗС країни.