«Нафтогаз» попередив про припинення транзиту газу через Україну з 2020 року

16:20, 04.07.2019
«Нафтогаз» попередив про припинення транзиту газу через Україну з 2020 року

(ілюстративне фото)

НАК "Нафтогаз України" попереджає про можливість повного припинення транзиту газу через Україну "не тільки у першому кварталі 2020 року, а взагалі після закінчення 2019 року".
 
Про це написав виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко у Facebook.
 
Він додав, що "Нафтогаз" при цьому не змінював своєї позиції щодо тристоронніх переговорів на політичному рівні стосовно транзиту газу через Україну.
 
"Вважаємо, що ця проблема не може бути вирішена виключно на рівні відносин між Газпромом і Нафтогазом, оскільки давно стало очевидним, що позиція Газпрому щодо припинення транзиту через Україну обумовлена саме політичними чинниками, а не економічними", - написав Вітренко.
 
І підкреслив, що Росія має на меті позбавити Україну доходів від транзиту газу.
 
"Ми маємо розуміти, що політичне керівництво РФ у якості покарання за європейський вибір і незалежність України має на меті позбавити Україну доходів від транзиту газу і робить для цього все можливе", - зазначив Вітренко.
 

Вітренко також додав, що "Нафтогаз" використовуватиме "всі можливості для збереження транзиту, але без втрати реальної незалежності України".
 
Окрім того, НАК має намір зберегти можливість отримати справедливу компенсацію за втрату транзиту через Стокгольмський арбітраж, зазначив представник компанії. І додав, що наразі компанія над цим працює.
 
"Тому нам і потрібна допомога наших міжнародних партнерів, зокрема залучення Європейської комісії до переговорів щодо транзиту", - підкреслив він.
 
З іншого боку, зазначив Вітренко, Україні потрібно готуватися до повного припинення транзиту.
 
За його словами, ця підготовка наразі опинилася під загрозою, зокрема через приголомшуюче падіння власного видобутку газу.
 
"Якщо порівняти середньодобовий видобуток, який було досягнуто у грудні 2018 року, з даними за червень 2019 року, падіння добового видобутку газу в Укргазвидобуванні з початку року вже складає 9.2%. Перші дні липня показуть ще більш загрозливі тенденції", - повідомив виконавчий директор "Нафтогазу".