Гройсман запропонував Зеленському відправити Клімкіна у відпустку

09:46, 28.06.2019
Гройсман запропонував Зеленському відправити Клімкіна у відпустку

Кандидатуру першого заступника повинен запропонувати Зеленський (фото: facebook.com / Володимир Гройсман)

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман запропонував президенту Володимиру Зеленському звернутися до глави МЗС Павла Клімкіна із закликом піти у відпустку.
 
Про це він сказав в ефірі телеканалу "1+1", передає LIGA.net.
 
"Нехай Зеленський звернеться до міністра закордонних справ Павла Климкіна, запропонує йому піти у відпустку на кілька місяців. Я йому її підпишу. І я готовий використовувати свої повноваження і внести будь-яку кандидатуру на позицію першого заступника глави МЗС, який буде виконувати обов'язки", - заявив Гройсман.
 
За його словами, кандидатуру першого заступника повинен запропонувати Зеленський.
 
Прем'єр розповів, що готовий допомогти президенту, чим може, не дивлячись на те, що вони з ним перебувають у різних політичних партіях.
 
Нагадаємо, напередодні Зеленський розкритикував Клімкіна через відповідь на ноту Росії щодо звільнення моряків. За словами президента, Клімкін не говорив із ним про відповідь на ноту Росії щодо утримуваних Кремлем українських моряків.
 

Зеленський додав, що МЗС має тепер надіслати ноту батькам моряків, а він особисто "готовий чіплятися за будь-що, аби повернути хлопців додому"​. Зеленський звернувся до глави Російської Федерації Володимира Путіна із закликом звільнити полонених українських моряків:

 

"Я хочу звернутись до президента Росії. У нас у всех есть дети, верните детей родителям!"

 
Водночас міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що його відомство мало повноваження без погоджень із президентом направляти відповідь на російську ноту.
 
Як відомо, 25 травня Міжнародний трибунал зобов’язав Росію звільнити українських моряків.
 
У Кремлі спочатку заявили, що Росія не збирається виконувати рішення трибуналу ООН щодо українських моряків. Однак 26 червня стало відомо, що Росія таки подала до Міжнародного трибуналу ООН з морського права звіт про виконання рішення щодо звільнення українських моряків і кораблів "за мить до дедлайну". В українському МЗС отримали ноту від МЗС Росії із пропозицією щодо надання Україною письмових гарантій участі в продовженні кримінального переслідування українських моряків відповідно до законодавства Росії. Українські дипломати назвали таку пропозицію "цинічною".
 
Як повідомлялося, в МЗС України заявили, що мають план, як змусити Росію виконати рішення Міжнародного трибуналу з морського права щодо звільнення українських моряків та кораблів.