Зеленський спілкувався з лідерами ЄС та Єврорадою: говорили про «Дружбу», росіян та впертого Орбана
Україна отримала сигнали від США про те, що мирні переговори можуть незабаром поновитися, але росіяни не мають повертатися з посиленою позицією. >>
(УНІАН)
У Парламентській асамблеї Ради Європи вимагають терміново провести дебати щодо покарання винних у збитті літака Малайзійських авіалінії рейсу MH17 у небі над Донецької областю у липні 2014 року.
Про це повідомляє Громадське.
В Асамблею надійшли два запити щодо проведення термінових дебатів. Один із запитів стосується "припинення російського шантажу" в контексті звернення до Комітету міністрів "притягнути Росію до відповідальності за несплату нею членських внесків".
Крім того, ще один запит стосується "зобов`язання усіх країн-членів забезпечити, аби особи, які збили літак рейсу MH17, постали перед судом".
Зазначається, що ПАРЄ ухвалить рішення, що робити з цими запитами після затвердження сьогодні остаточного порядку денного літньої сесії.
Нагадаємо, 24 червня у Страсбурзі відкрилась літня сесія ПАРЄ, на якій можуть ухвалити рішення, що призведе до повернення російських делегатів.
Парламентська асамблея Ради Європи наклала на Росію санкції у квітні 2014 року через анексію Криму та війну на Донбасі, таким чином позбавивши росіян права голосу. Через це російська делегація припинила участь у роботі ПАРЄ.
В Росії вже заявили про намір повернутися до роботи у ПАРЄ 25 червня за умови ухвалення резолюції. Також повідомлялося, що Росія планує включити у свою делегацію в ПАРЄ депутатів від Криму.
Україна отримала сигнали від США про те, що мирні переговори можуть незабаром поновитися, але росіяни не мають повертатися з посиленою позицією. >>
Іран вгатив ракетами по найбільшому в світі СПГ-заводу у Катарі – після цього ціни на європейський природний газ різко зросли, що посилило побоювання щодо тривалого дефіциту світових поставок. >>
Військова контррозвідка Служби безпеки за сприяння Головнокомандувача Збройних Сил України та командувача Сил безпілотних систем ЗСУ затримала агента, який одночасно працював на фсб рф та розвідку прикордонної служби республіки білорусь. >>
Авіабудівний завод “Авіастар”в Ульяновській області та авіаремонтний завод у Новгородській області російської федерації уразили Сили оборони України. >>
У США Федеральний суд визнав незаконним рішення Агентства з глобальних медіа, яке спричинило масове відсторонення працівників "Голосу Америки", та зобов'язав повернути їх до роботи. >>
ЄС запропонував Україні технічну допомогу та фінансування, і Україна на цю пропозицію пристала. >>