Подарунок від Берліна: Київ отримав інклюзивний екскурсійний автобус, фото
Від міста-побратима — Берліна, українська столиця отримала екскурсійний автобус, пристосований для людей з інвалідністю. >>
Колишній патріарх УПЦ Київського патріархату Філарет видав розпорядження про звільнення намісника Свято-Феодосіївського монастиря у Києві архимандрита Макарія (Папіша) і призначення на його місце архимандрита Андрія (Маруцака).
Про це пише BBC.
Намісник монастиря Макарій напередодні відмовився брати участь у так званому "соборі" Київського патріархату. Натомість отець Андрій брав участь у цьому заході і Філарет пообіцяв висвятити його у єпископи.
У п'ятницю група людей на чолі з отцем Андрієм прибула в цей монастир поруч з Києво-Печерською лаврою і привезла два документи. Перший - наказ Філарета як Київського патріарха про звільнення намісника Макарія і призначення на його місце архимандрита Андрія.
Філарет наразі є керівником Київської єпархії ПЦУ і в цій якості йому підпорядковувався монастир.
Сам отець Андрій пояснив, що оскільки Київський патріархат продовжує існувати, то і монастир продовжує перебувати у його підпорядкуванні. "Ситуація така, що фактично монастир архімандрит Макарій з братією захопив через те, що вони хочуть належати ПЦУ", - сказав він.
Через це, за його словами, на місце викликали поліцію, аби "зафіксувати факт рейдерства". "Нехай цей спір вирішують юристи у суді", - резюмував отець Андрій.
Намісник Макарій зі свого боку сказав журналістам: "Ми не йдемо у відкол і залишаємось в ПЦУ. Епіфаній затвердив мене вже намісником монастиря".
В самому соборі присутні десятки людей - представники обох сторін, в монастирі ситуація напружена. Також на місці є кілька нарядів поліції, на вулиці чергують автобуси з правоохоронцями.
Свято-Феодосіївський монастир належав УПЦ Київського патріархату, але після створення ПЦУ перейшов до неї.
20 червня ченці разом з настоятелем через дії Філарета ухвалили рішення та звернулися до митрополита Епіфанія про перехід монастиря у його підпорядкування.
За даними ВВС News Україна, митрополит Епіфаній прийняв монастир і видав указ про це.
Зараз на місці працюють юристи обох сторін. Настоятель Макарій відмовляється передати керівництво. У свою чергу призначений Філаретом настоятель збирає свої речі і, можливо, покине будівлю монастиря.
20 червня у Києві у Володимирському соборі з ініціативи владики Філарета пройшло зібрання частини ієрархів, священників та мирян колишньої невизнаної УПЦ Київського патріархату.
Учасники назвали його "помісним собором" і постановили "відновити" діяльність патріархату.
Православна церква України не визнає це зібрання та планує ухвалити рішення у відповідь на найближчому синоді 24 червня. Тоді ж можуть покарати Філарета за такі дії.
Від міста-побратима — Берліна, українська столиця отримала екскурсійний автобус, пристосований для людей з інвалідністю. >>
На постачання неякісних мін у ЗСУ реакції військової влади не було, допоки 6 листопада журналіст Юрій Бутусов не оприлюднив відео партії мін, у яких на десять пострілів був лише один розрив. >>
Служба безпеки та Національна поліція затримали російського агента, який на замовлення ворожих спецслужб вчинив теракт у центрі Києва 17 листопада цього року. >>
Верховний суд визнав законним руйнування в Києві історичної садиби Зеленських. >>
Історичний будинок купця Логвінова на вулиці Казиміра Малевича, 127, Київрада на засіданні у минулий четвер передала під забудову. >>
Служба безпеки затримала настоятеля одного із храмів Харківської єпархії УПЦ (МП), який підозрюється у роботі на ворога. >>