Конфіскували у пʼяних водіїв: Латвія передала Україні сотні машин
Конфісковані у пʼяних водіїв машини Латвія передала Україні - загальна їх вартість €2,25 мільйона. >>
(фото: mfa.gov.ua)
Підозри першим чотирьом підозрюваним у катастрофі "Боїнга" Малайзійських авіаліній, рейс МН17, у небі над Донбасом у 2014 році буде висунуто після того, як їхні імена оприлюднить Спільна слідча група (ССГ).
Про це повідомила заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль, пише "Інтерфакс-Україна".
"Імена буде оголошено. Буде пред'явлено підозри. Після цього має запрацювати сам кримінальний суд Схіпгола (Схіпгол, Нідерланди), який розглядатиме цю справу. Але доки суд не встановить провину таких-то, не можна сказати, що вони є винними... Це тільки верхівка. Звісно, потім кількість людей, які причетні до цього, буде набагато більшою, ніж ці чотири людини, яких буде оголошено", - розповіла Зеркаль.
На запитання, чи йдеться про керівництво російської армії, вона відповіла ствердно, пояснивши, що здійснити передання такого озброєння, як зенітно-ракетний комплекс "Бук", з якого було збито літак, "без дозволу керівництва не можна".
Заступник міністра уточнила, що "вже є вся інформація про те, як заїжджав "Бук", але немає інформації про те, хто стріляв, хто несе відповідальність".
Після цього, за її словами, очікується презентація міжнародної групи дослідників Bellingkat, які збирають і аналізують інформацію з відкритих джерел. "Буде ще цікава презентація Bellingkat. Вони завжди йдуть далі, ніж офіційна група розслідування", - додала Зеркаль.
Вона розповіла, що представники Нідерландів та Австралії спільно просуваються "у рамках своєї претензії до росіян за збиття "Боїнга" як до держави". "Вони провели з ними вже один раунд консультацій, і тепер вони рухаються до другого раунду консультацій (з метою - ІФ) залучити Росію до відповідальності як державу", - розповіла заступник голови МЗС України.
"Поки що це міжнародно-правова відповідальність. Це все складні процеси, і вони до них ставляться дуже обережно, виважено і, на відміну від нас, розуміють, що в міжнародному праві з міжнародно-правовою відповідальністю поспішати не можна", - резюмувала Зеркаль.
ССГ має намір 19 червня оприлюднити нові дані в зв'язку з розслідуванням загибелі "Боїнга 777" в небі над Донбасом у липні 2014 року, зокрема, може бути названо відповідальних за цю трагедію.
ССГ було створено в 2014 році через місяць після того, як МН17 збила ракета "Бук" у небі над Донбасом. Усі 298 пасажирів загинули. 17 червня виповниться п'ять років із дня трагедії.
Раніше ССГ дійшла висновку, що ракету "Бук", з якої збили літак, було доставлено в Україну з російської військової частини, розквартированої поблизу Курська. У зв'язку з цим Нідерланди в травні 2018 року поклали відповідальність за трагедію на Росію, яка заперечує свою причетність до катастрофи авіалайнера.
Конфісковані у пʼяних водіїв машини Латвія передала Україні - загальна їх вартість €2,25 мільйона. >>
Російське торговельне судно Ursa Major («Велика ведмедиця») затонуло після вибуху в Середземному морі між Іспанією та Алжиром. >>
Нові завдання від володаря росії володимира путіна, ймовірно, отримало російське військове командування, зосереджуючи зусилля на забезпеченні територіальних здобутків, а не на захопленні великих міст. >>
Працівники Бердянського порту, що на ТОТ Запорізької області, вже три місяці поспіль не отримують заробітної плати. >>
"Розсекречені документи з архівів радянського КДБ поставили крапки над "і" у біографії одного з найвідоміших українських поетів-шістдесятників і знаменитого "прораба" горбачовської перебудови Віталія Коротича. >>
Позови в суд до російської федерації на стягнення 24,7 млн грн за збитки подав український поштовий оператор «Нова пошта». >>