Митрополит Епіфаній заявив, що не може виконати умови, які йому поставив почесний патріарх Філарет, оскільки відповідні рішення були прийняті колегіально.
За словами Епіфанія, він намагався знайти компроміс, але "чув тільки мову ультиматумів".
Серед умов, які йому поставив почесний патріарх Філарет, Епіфаній, зокрема, назвав відновлення Київського патріархату і посади чинного патріарха, прийняття статуту Київського патріархату або скликання Синоду Київського патріархату.
"Оскільки я побачив, що почесний патріарх не йде на жоден компроміс, а ставить тільки ультиматуми, і побачивши, що владні амбіції руйнують те, що було створено до цього часу, ми зараз ведем спілкування тільки через ЗМІ", - підкреслив Епіфаній.
Як відомо, патріарх Філарет заявив, що не висував би Епіфанія як предстоятеля ПЦУ, якби знав, що в церкві між ними виникне розділення. Він також звинуватив Епіфанія в тому, що він нібито "влаштовує" Москву.
Філарет також заявляв, що через вкрай "рідкісне спілкування" його з предстоятелем ПЦУ Єпіфанієм "церква розділилася".
У свою чергу предстоятель Помісної церкви митрополит Епіфаній заявив, що звинувачення у тому, що за ним хтось стоїть, а також те, що він намагався відправити на покій почесного патріарха Філарета, неправдиві.
Внаслідок побутової аварії у Луврі наприкінці листопада постраждали сотні старовинних експонатів з Єгипту – що є вже другим скандальним випадком у музеї після гучного пограбування. >>
Ексміністра оборони, нардепа від Партії регіонів, генерала армії у відставці Олександра Кузьмука, звільнили з посади позаштатного радника командувача Сил територіальної оборони ЗСУ. Там додали, що Кузьмук обіймав посаду з 14 жовтня 2022 року. >>
Старт нового сезону в Кубку світу з лижної акробатики розпочався з яскравої перемоги закарпатця Олександра Окіпнюка на першому етапі турніру в фінському містечку Рука. >>
Одіозно-скандальний американський мільярдер Ілон Маск закликав закрити Європейський Союз і повернути суверенітет країнам ЄС. За день до того ЄС оштрафував його соцмережу Х (колишній Twitter) на €120 мільйонів. >>