Кирило сподівається, що Зеленський не «утискатиме» УПЦ МП

16:34, 27.05.2019
Кирило сподівається, що Зеленський не «утискатиме» УПЦ МП

Патріарх Кирило (фото: РПЦ)

Глава Російської православної церкви Кирило заявив, що сподівається на припинення так "утисків" віруючих Української православної церкви Московського патріархату за нового президента Володимира Зеленського.
 
Про це він сказав на зустрічі з комісаром Ради Європи з прав людини Дунею Міятович у понеділок у Страсбурзі, передають росЗМІ.
 
"Зовсім нещодавно відбулася важлива подія в Україні - змінився президент. Ми сподіваємося, що зміниться політика держави в області церкви", - заявив Кирило.
 
Він стверджує, що колишня влада "відкрито встала на шлях утисків людей за релігійним принципом".
 
"Сподіваємося, що з приходом нового президента ці зловживання припиняться", - сказав Кирило .
 
Він поскаржився, що в Україні УПЦ МП забороняють носити назву "УПЦ" і нібито проти волі місцевих громад переводять її парафії під юрисдикцію нової Православної церкви України.
 
Кирило також стверджує, що він нібито має "багато відео, коли людей просто б'ють здорові, міцні хлопці", "а потім оголошується про зміну юрисдикції громади".
 
Зазначимо,  3 квітня синод УПЦ МП попросив Константинополь відкликати Томос для незалежної церкви України.
 
Як повідомляла "УМ", 11 жовтня Синод Вселенської патріархії вирішив припинити дію тимчасової передачі Київської митрополії під управління Московського патріарха, а також надати об’єднаній українській церкві Томос про автокефалію.
 
У Москві стурбувалися тим, що в Україні буде незалежна від Росії канонічна церква, тому РПЦ розірвала відносини з Вселенським партіархатом і назвала Константинопольського патріарха Варфоломія розкольником. А глава РПЦ Кирило погрожує Варфоломію "страшним судом" за Томос Україні.
 
У свою чергу Варфоломій нагадав Онуфрію про втрату титулу "митролит Київський" після отримання Томосу.
 
Церква Росії наполягає на своїх правах в Україні і називає себе "канонічною", а Кремль погрожує захищати православних в Україні, як захищає російськомовних.
 
Від церковних громад УПЦ МП надійшло три позови проти Верховної Ради щодо постанови про звернення до Вселенського патріарха з приводу Томосу.
 
 
Між тим, до новоствореної Православної церкви України перейшли вже більш ніж півтисячі парафій колишньої УПЦ МП.