Річниця поховання Івасюка, тоді похорон вилився у масову акцію протесту

11:41, 22.05.2019
Річниця поховання Івасюка, тоді похорон вилився у масову акцію протесту

22 травня 1979 року у Львові похорон Володимира Івасюка на Личаківському цвинтарі вилився у масову акцію протесту, розповідає 24 Канал.

 

Смерть видатного композитора досі оповита таємницею. Івасюка знайшли повішеним у Брюховицькому лісі. Офіційна версія – самогубство через психічний розлад, неофіційна – вбивство агентами КДБ за націоналістичну позицію та популяризацію української мови та пісні.


Розслідування смерті композитора проводилося аби як, слідчих не здивувало те, що тіло провисіло в лісі кілька тижнів, було дуже спотвореним, а слід від мотузки був зовсім свіжим. До того ж, комуністична влада Львова всіляко намагалася перешкодити похованню Івасюка на Личаківському кладовищі.

 

 

22 травня на похорон прийшли більше 10 тисяч львів’ян. Труну несли на руках до самого цвинтаря, у Львові частково перекрили рух. На могилу принесли гори квітів і вінків, які міліція викинула в цей же день, а наступного – люди принесли їх іще більше. І так тривало протягом місяця.

 

Під час поховання виголошувалися промови та вірші, основним мотивом яких був протест проти свавілля радянської влади. Через виступи чимало львівських поетів та письменників опинилися в опалі, кілька потрапили за ґрати.

 

 

Після поховання невідомі кілька разів підпалювали могилу Івасюка та плюндрували хрест. Втім, кожного разу друзі композитора відновлювали надгробок. Зараз на могилі Володимира Івасюка встановлено пам’ятник, а слідство у справі про загибель композитора досі не дало відповідей, хто насправді стояв за його смертю.

 

Як відомо, у 2014 році Генеральна прокуратура поновила розслідування справи вбивства видатного композитора. У прокуратурі заявити, що вдалося знайти свідків та беззаперечні докази вбивства Володимира Івасюка працівниками КДБ. Оскільки справа стосується працівників спецслужби колишнього СРСР, матеріали розслідування передали військовій прокуратурі.

 • Рябошапка призначив прокурорку Львівської області

  Раніше генпрокурор звільнив прокурорів Вінницької, Волинської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Черкаської, а також Чернігівської областей. >>

 • 77 років тому було засновано УПА

  Сьогодні виповнюється 77 років з дня заснування Української повстанської армії. Ця дата офіційно закріплена постановою Української головної Визвольної Ради від 30 червня 1947 року і її прив'язка до свята Покрови мала на меті показати спадковість українського війська від доби Гетьманщини. >>

 • Дзідзьо вразив виконанням Гімну України перед матчем у Харкові (відео)

  Збірна України ще на крок стала ближче до Євро-2020. Вчора, 11 жовтня у Харкові наша команда перемогла Литву 2:0 завдяки дублю Руслана Малиновського. Передувало матчеві виконання національних гімнів. "Ще не вмерла України" виконував Михайло Хома, відоміший у народі під сценічним прізвиськом Дзідзьо. >>

 • Латвія засуджує святкування річниці «звільнення» Риги у Москві

  Латвія категорично відкидає переважаючі останнім часом в Росії зусилля переписати історію на свій розсуд і виправдати вчинені сталіністами злочини під час Другої світової війни, в тому числі таке порушення міжнародного права, як укладену 23 серпня 1939 року угоду Молотова-Ріббентропа >>