Грузинські парадокси: виборча колегія може «призначити» президентом країни ексфутболіста
Від провладної «Грузинської мрії» кандидатом на пост президента Грузії стане колишній футболіст Михаїл Кавелашвілі. >>
Громадська організація "Центр UA" та Рух "ЧЕСНО" закликали парламентарів не ставати співучасниками змови та не голосувати за запропоновані президентом Володимиром Зеленським зміни до закону про вибори народних депутатів.
Про це йдеться у заяві опублікованій на сайті "ЧЕСНО".
Зазначається, що 22 травня парламент розгляне зміни до Закону України "Про вибори народних депутатів України", про що йдеться в оприлюдненому розкладі позачергового пленарного засідання Верховної Ради.
Активісти наголошують, що проект Виборчого кодексу 3112-1, що запроваджує відкриті регіональні списки на парламентських і місцевих виборах, не пройшов затвердження профільним комітетом і явно не стоїть на порядку денному, а депутати натомість розглянуть інший проект закону, яким буде запропоновано перехід на пропорційну систему із закритими списками.
Повідомляється, що ГО Центр UA та Рух ЧЕСНО закликали до ухвалення виборчої реформи — переходу на пропорційну систему з відкритими регіональними списками — з 2017 року.
"Ми переконані, що запровадження будь-якої іншої системи на позачергових чи чергових виборах означатиме зраду очікувань виборців як 302 народних депутатів, які підписалися під Коаліційною угодою 2014 року, так і зраду очікувань виборців новообраного президента Володимира Зеленського, який обіцяв відкриті списки у своїй програмі й під час інавгураційної промови закликав народних депутатів ухвалити пропорційну систему з відкритими списками", - йдеться у повідомленні.
При цьому активісти додають, що законопроект про внесення змін до виборчого закону ще навіть не має номера, бо він ще не зареєстрований.
"Якщо його розглянуть і ухвалять сьогодні, депутати не залишать виборцям і громадянському суспільству жодних шансів повноцінно з ним ознайомитися. Народ за Конституцією є єдиним джерелом влади, але правила, за якими обиратимуться народні депутати, без "зайвих" консультацій визначать самі депутати", - сказано у заяві.
За словами активістів, пропонована зміна виборчих правил передбачає не лише перехід на пропорційну систему з закритими списками, але і зниження прохідного бар’єру та впровадження імперативного мандату.
Обраний за такими правилами парламент, на їхню думку, не лише матиме труднощі з формуванням коаліції та ухваленням реформаторських рішень, а й стане територією внутрішньопартійної диктатури.
"Перехід на закриті списки й надання партіям імперативного мандату виглядають як відверта картельна змова політичних еліт для збереження себе у владі", - йдеться у зверненні.
"Ми закликаємо депутатів Верховної Ради України не ставати співучасниками змови, яка може перекреслити надії громадян на формування підзвітного представницького органу влади, яким має бути парламент", - заявили активісти.
Повідомляється, що президент Володимир Зеленський та народні депутати повинні знайти спосіб провести наступні парламентські вибори за пропорційною системою з відкритими регіональними списками, що можливо лише за умови ухвалення проекту Виборчого кодексу № 3112-1 або проекту закону "Про вибори народних депутатів України" № 7366-3 та проведення чергових парламентських виборів в останню неділю жовтня 2019 року.
Активісти наголосили, що запровадження пропорційної системи з відкритими регіональними списками було передвиборчою обіцянкою переважної більшості фракцій Верховної Ради восьмого скликання та зобов’язанням коаліційної угоди, під яким підписалися 302 народних депутати.
Крім того публічно закликав ухвалити "багатостраждальний Виборчий кодекс" та запровадити відкриті списки і новообраний президент Зеленський.
Як повідомляла УМ, президент України Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради і призначив дострокові парламентські вибори на 21 липня.
Від провладної «Грузинської мрії» кандидатом на пост президента Грузії стане колишній футболіст Михаїл Кавелашвілі. >>
Президент Володимир Зеленський своїм указом від 22 листопада ввів у дію рішення РНБО про нові санкції та позбавлення державних нагород держзрадників. Серед них — колишні урядовці, народні депутати, керівники СБУ та Генпрокуратури, прокурори, артисти, російські політичні, релігійні та культурні діячі >>
Верховна Рада ухвалила законопроект «Про облік інформації про шкоду, завдану особистим немайновим правам фізичних осіб внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України». >>
Ставати народним депутатом не збирається співзасновник освітньої платформи України Prometheus Іван Примаченко попри рішення, яке оголосила Центральна виборча комісія. >>
У другому читані Верховна Рада прийнялані закон про позбавлення державних нагород за популяризацію, або пропаганду держави-агресора, чи вчинення інших протиправних дій проти України. >>
Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про вдосконалення медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). >>