Суд відкрив справу щодо заборони виїзду з України Порошенку та майже 200 топ-чиновникам

13:06, 17.05.2019
Суд відкрив справу щодо заборони виїзду з України Порошенку та майже 200 топ-чиновникам

Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив справу щодо заборони виїзду з України 180 топ-чиновникам.

 

Про це повідомляє прес-служба суду.

 

Серед людей, яким можуть заборонити виїзд з України, — президент Петро Порошенко, спікер парламенту Андрій Парубій, прем’єр-міністр Володимир Гройсман, голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

 

Також у переліку понад 50 народних депутатів від БПП, більш ніж 40 членів уряду, судді Верховного Суду і члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Їхніх імен прес-служба суду не наводить. Судовий позов адресований Національній поліції, Службі безпеки та Адміністрації Державної прикордонної служби.

 

Позивач просить суд заборонити топ-чиновникам виїжджати з країни після президентських виборів та виборів до Верховної Ради. Також у позові вимагається визнати протиправною бездіяльність Нацполіції і СБУ.

 

Позивач вважає, що бездіяльність відомств призвела до організованої злочинності серед осіб, які обіймають політичні посади і могли вчиняти корупційні злочини.

 

Суд розглядатиме справу у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи. 26 квітня Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження у справі за позовом журналіста Олександра Дубінського, який просить суд заборонити високопосадовцям і політикам виїжджати за кордон протягом одного року після проведення парламентських і президентських виборів.

 

Окружний суд міста Києва отримав позов від народного депутата Євгена Дейдея до СБУ й адміністрації Державної прикордонної служби з вимогою заборонити колишньому першому заступнику голови РНБО Олегу Гладковському виїжджати за кордон на постійне місце проживання.