Вербна неділя: традиції і заборони свята

09:59, 21.04.2019
Вербна неділя: традиції і заборони свята

21 квітня православні християни відзначають Вербну неділю. Інша назва цього свята - Вхід Господній в Єрусалим. У цей день з суботнього вечора до ранку неділі в церкві йде служба.
 
Також, традиційно у Вербну неділю святять вербу, гілки якої потім приносять додому і залишають до наступного року. Також існує чимало обрядів і ворожінь, які в народі прийнято здійснювати в цей день, пише "Обозреватель".
 
Обряди на Вербну неділю
 
Потрібно легенько побити дорослого або дитину гілками свяченої верби, примовляючи "Не я б'ю - верба б'є, за тиждень Великдень, недалечке червоне яєчко! Будь великий, як верба, а здоровий, як вода, аА багатий, як земля!". Щоб він був здоровим цілий рік.
 
Тим, хто страждає безсонням гілочку верби необхідно поставити біля ліжка.
 
Вважається, що той, хто з'їсть дев'ять вербних сережок з освяченою в гілки захиститься від будь-якої хвороби.
 
Тим, хто хоче розбагатіти необхідно посадити в будинку якусь рослину у Вербну неділю.
 
Гілки верби в будинку, освячені в церкві, будуть оберігати його і господарів від негараздів і печалей.
 
Ворожіння на Вербну неділю
 
Ворожіння на нареченого або наречену:
 
Необхідно своїми руками зірвати три гілки верби і освятити їх в храмі. На кожну з гілок слід прив'язати нитки різних кольорів (червона, біла і зелена). Поставивши їх у вазу, в якій повинна бути вода, необхідно прочитати: "Квітни, Верба, розквітай, нареченого (або наречену) мені наворожи!". Якщо розпуститься гілка, де нитка червона, слід чекати в недалекому майбутньому знайомства, якщо зелена доведеться зробити перший крок самому для зав'язування відносин. А якщо зацвіла гілка з білою ниткою, ворожбитів очікує знайомство з незвичайною людиною.
 
Ворожіння на весілля:
 
Три сережки верби потрібно було розжувати і вловити присмак цих "ласощів". Якщо він солодкуватий - це до весілля, а якщо сережки з гіркотою виявилися, то ні.
 
Що не можна робити в Вербну неділю?
 
У цей день не можна працювати. Також не варто готувати гарячі страви.
 
Вербна неділя святкується в Великий Піст. Стіл повинен бути дуже помірним: крім їжі, дозволеної Постом, можна їсти тільки рибу.
 
У Вербну неділю не можна розчісувати волосся.