У Німеччині йде кампанія за зняття санкцій з Росії у Раді Європи

09:32, 08.04.2019
У Німеччині йде кампанія за зняття санкцій з Росії у Раді Європи

Рада Європи (фото: AP)

Дипломати та депутати Німеччини відкрито ведуть активні дії для зняття санкцій з Росії у Раді Європи і планують досягнути цього на поточній сесії ПАРЄ.
 
Про це пише "Європейська правда" з посиланням на кілька не пов’язаних один з одним західних дипломатів, а також представників експертної спільноти.
 
Представники Німеччини і раніше не приховували, що віддають перевагу "діалогу" з Росією, навіть якщо для цього доведеться поступитися тиском на неї.
 
Але дані, які має в розпорядженні "Європейська правда", дозволяють стверджувати, що тепер йдеться про скоординовану кампанію, яка набула значних масштабів напередодні весняної сесії ПАРЄ.
 
Примітно, що ця активність є надпартійною: вона охоплює представників обох ключових сил урядової коаліції - ХДС/ХСС та соціал-демократів.
 
Так, днями депутати від ХДС та СД спрямували на адресу президента ПАРЄ лист із проханням переглянути санкційні правила, прибравши право Асамблеї накладати санкції на делегації держав-порушниць при затвердженні їх повноважень.
 
Одночасно, за даними видання, німецькі депутати ведуть роз’яснювальну роботу в ПАРЄ, переконуючи інших парламентарів, мовляв, боротьба України з Росією є "передвиборчою технологією" і Європа не має її підтримувати.
 
Парламентарі також запевняють, що ідею прощення Росії підтримує особисто Ангела Меркель.
 
Сама канцлерка досі не оприлюднювала позицію з цього приводу, але німецькі дипломати, за даними видання, також безпрецедентно активно домовляються із представниками інших держав про повернення росіян до ПАРЄ без санкцій.
 
Офіційний Берлін запевняє, що це дозволить "врятувати членство Росії у Раді Європи", хоча їх опоненти ставлять під сумнів цю логіку.
 
За даними джерел, серед варіантів - пришвидшення плану із де-факто ліквідацією санкційного механізму вже на квітневій сесії ПАРЄ.
 
Про небачену активність на даному фронті, хоча і без зазначення причетної до цього держави, яка до неї причетна, повідомив у неділю посол Британії у Раді Європі Крістофер Івон.
 
"Як мені розповіли, протягом цього тижня Рада Європи робила сама собі хімічну кастрацію. І це точно не те, чого ми прагнемо", - написав він у твіті, натякаючи, що вона сама позбавляє себе права накладати санкції.
 
А в попередньому дописі дипломат уточнив, що наполягає на покаранні Росії за порушення нею принципів Ради Європи.
 
Як відомо, Німеччина також виступає за будівництво скандального російського "Північного потоку-2" на території Євросоюзу, хоча США та Європа засуджують цей проект.