Держдеп США назвав «Азов» і С14 «групами ненависті»

13:55, 14.03.2019
Держдеп США назвав «Азов» і С14 «групами ненависті»

Координатор С14 Сергій Мазур (фото: соцмережі)

Бюро з питань демократії, прав людини і праці Державного департаменту США у своєму звіті щодо дотримання прав людини в Україні за 2018 рік назвало організації С14 і "Азов" "групами ненависті".  
 
Про це йдеться у звіті, оприлюдненому 13 березня.
 
Зокрема в США згадали про численні випадки нападів на табори ромів у Києві, на околиці Львова, Тернополі, Береговому, Ужгороді, Мукачевому, Золотоноші, затримання членами С14 нібито бойовика "ЛНР" у Київській області 14 березня 2018 року, напад на журналіста, який висвітлював суд над членами C14 щодо нападу на табір ромів, а також про про напади на учасників публічних заходів ЛГБТ-спільноти в Ужгороді, Львові та Києві у березні 2018 року.
 
У США зазначили, що поліція ненадовго затримувала нападників, але обвинувачень їм не висувала.
 
Також там обурені тим, що уряд надав грантові кошти або співпрацював з такими організаціями.
 
"8 червня Міністерство молоді та спорту оголосило, що нагородить C14, націоналістичну групу ненависті, 440 тисячами гривень за проведення молодіжного літнього табору", - стверджується у звіті.
 
Повідомляється також, що C14 та інші групи укладали офіційні угоди з муніципальними органами влади в Києві та інших містах, щоб сформувати патрульні підрозділи "муніципальної охорони" для забезпечення громадської безпеки. І що в грудневому інтерв'ю 2017 року керівник C14 описав співпрацю з СБУ та поліцією.
 
"Нездатність поліції та прокуратури запобігти таким актам насильства, належним чином класифікувати їх як злочини на ґрунті ненависті та ефективно розслідувати їх, створили середовище безкарності та відсутності справедливості для жертв", - йдеться у звіті.