Конфіскували у пʼяних водіїв: Латвія передала Україні сотні машин
Конфісковані у пʼяних водіїв машини Латвія передала Україні - загальна їх вартість €2,25 мільйона. >>
Аеропорт Вільнюса (фото: vilnius-airport.lt)
На прохання України литовські аеропорти змінюють написання міст Київ та Львів англійською мовою.
У вільнюському аеропорту, із якого відбувають літаки до двох міст України, уже цього тижня назви Київ та Львів вказуватимуть як Kyiv та Lviv, замість Kiev і Lvov, як було раніше-
Про це повідомляє "Новинарня".
Як інформувала “Новинарня“, у жовтні 2018 року МЗС України спільно з Центром стратегічних комунікацій StratCom Ukraine розпочали онлайн-кампанію #CorrectUA, під час якої звертаються до іноземних ЗМІ задля коригування правопису назви міста Київ — #KyivNotKiev.
У рамках кампанії щоденно на сторінках МЗС України у Facebook та Twitter з’являються пости, які містять випадки некоректного вживання назви Київ як Kiev провідними іноземними ЗМІ, такими як The New York Times, BBC, Reuters та інші.
За перший місяць акції хештег #KyivNotKiev побачили понад 10 мільйонів користувачів.
Також британське видання The Guardian відтепер вживатиме у своїх статтях назву столиці України відповідно до правопису англійською - Kyiv.
Як відомо, аеропорти міст Будапешт, Лондон і Таллінн раніше також змінили назву столиці України відповідно до правопису англійською - Kyiv.
А найавторитетніший довідник з правопису німецької мови Duden перейшов із російської транскрипції назви української столиці на українську.
Нагадаємо, сайт "Україна молода" змінив домен з kiev.ua на kyiv.ua, долучившись до всеукраїнської кампанії #KyivNotKiev.
Водночас українська авіакомпанія МАУ нещодавно відмовилася виправити назву міста Київ на Kyiv відповідно до правопису.Відповідні зміни були внесені у стилістичний довідник видання.
Як повідомляла "УМ", в жовтні 2018 року МЗС України запустило світову кампанію під назвою #KyivNotKiev, яка покликана виживати правильне написання назви Києва латинськими літерами.
Конфісковані у пʼяних водіїв машини Латвія передала Україні - загальна їх вартість €2,25 мільйона. >>
Володимир Путін знову повторив погрози ракетою "Орешник" для України. >>
Аби Україна могла вистояти проти агресії рф, міжнародні партнери надають суттєву допомогу, й наша країна докладе всіх зусиль, аби наступного року бути достатньо сильною для справедливого завершення війни шляхом дипломатії. >>
За програмою Ukraine Facility Україна отримала 4,1 млрд євро від Європейського Союзу – це вже другий регулярний платіж, виділений Європейською комісією в межах цього інструменту. >>
Центр ремонту важкої військової техніки для ЗСУ Німеччина вирішила перенести зі Словаччини через проблеми з організацією роботи та негнучкість процесів на території союзника по НАТО. >>
Про значне скорочення постачання безпілотників оголосив Китай. Крім того, китайські виробники почали обмежувати продажі в США та Європі ключових компонентів. Це може вплинути на хід війни в Україні, де дрони відіграють ключову роль у боротьбі проти рф. >>