На Хмельниччині парафія УПЦ МП вперше перейшла до Православної церкви України

11:26, 26.12.2018
На Хмельниччині парафія УПЦ МП вперше перейшла до Православної церкви України

Церковні громади приєднуються до Православної церкви в Україні (ілюстративне фото)

Парафія храму в селі Доброгорща на Хмельниччині стала першою в області, яка приєдналася до помісної Православної церкви України, вийшовши із підпорядкування УПЦ Московського патріархату.

Про це у Facebook повідомив митрополит Хмельницький і Кам'янець-Подільський Антоній.

"Маємо велику радість прийняти братів і сестер Свято-Миколаївської парафії с. Доброгорща, Хмельницького району (Російська Православна Церква в Україні) на чолі з настоятелем, священником Олександром Булановим до Хмельницької єпархії Православної Церкви України!!!", - зазначив митрополит.

Він додав, що приєднання парафії - велика радість, адже це "єднання навколо рідної Помісної Православної Церкви, щоб єдиними устами і єдиним серцем славити Великого Бога і Спаса Нашого Ісуса Христа".Нагадаємо, процес переходу парафій колишньої УПЦ Московського патріархату розпочався із Вінничини.

Як повідомляла "УМ", УПЦ Московського патріархату, яка воліє не згадувати про підпорядкування Москві та хоче, щоб її називали просто Українська православна церква, за рішенням депутатів має змінити назву на ту, яка відображатиме приналежність до держави-агресора.