Народний артист Петро Ластівка загинув у віці 96 років під час пожежі

12:18, 19.12.2018
Народний артист Петро Ластівка загинув у віці 96 років під час пожежі

Петро Трохимович Ластівка помер у Тернополі під час пожежі (фото: "20 хвилин. Тернопіль")

Під час пожежі в житловому будинку Тернополя загинув народний артист УРСР Петро Ластівка, якому цього року виповнилося 96 років.

Як повідомляє прес-служба ДСНС Тернопільськох області, повідомлення про пожежу на вулиці Котляревського надійшло 18 грудня о 11:07. Об 11:41 рятувальникам вдалося локалізувати вогонь, а об 11:55 повністю ліквідувати.

На місці пожежі було виявлено тіло чоловіка. Вогнем знищено речі домашнього вжитку на площі 12 м. кв.

Згодом з’ясувалося, що в пожежі загинув легендарний актор Тернопільського драматично театру Петро Ластівка.Як повідомляє "20 хвилин", Петро Ластівка (старший) народився 5 червня 1922 року (хоча святкував 5 липня, бо так було насправді) у с. Савинці, нині Рокитнянського району Київської області.

Актор, літератор. Заслужений артист УРСР (1972), народний артист УРСР (1980). Чоловік Марії, батько Петра Петровича Ластівок. Учасник німецько-радянської війни — гвардії лейтенант, розвідник парашутно-десантних військ.

Закінчив школу кіноактора при Київській кіностудії художніх фільмів (1949, нині кіностудія ім. О.Довженка). Працював у Закарпатському та Чернігівському музично-драматичному театрах. 1960–1988 — актор Тернопільського музично-драматичного театру (нині академічний театр). Зіграв понад 100 ролей.

Колектив Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка висловлює співчуття з приводу трагічної смерті ветерана сцени, народного артиста України Петра Трохимовича Ластівки.

"Не можемо повірити у трагедію, - каже керівник літературно-драматургічної частини театру Ірина Папуша. - Звичайно, минав 96-ий рік, дай Боже всім нам дожити до таких років, але так - ніхто б не міг собі уявити. Вже не телефонуватимемо й не відвідуватимемо на свята, не почуємо його арії Петра з улюбленої "Наталки Полтавки", і того як він всіх називав: "Ласточки ви мої"... Хай буде вам Царство Небесне, Петре Трохимовичу, Спочивайте з Миром й летіть до Господа й до своєї дружини Марії. А ми молитимемося за Вас...", - ідеться в повідомленні.

Нагадаємо, син загиблого, Петро Петрович Ластівка у грудні 2016 року очолив Черкаський драмтеатр.