Фільм «Донбас» Сергія Лозниці здобув гран-прі на фестивалі в Севільї

13:38, 18.11.2018
Фільм «Донбас» Сергія Лозниці здобув гран-прі на фестивалі в Севільї

На зйомках фільму "Донбас" Сергія Лозниці

Фільм "Донбас" Сергія Лозниці удостоєний гран-прі міжнародного кінофестивалю в Севільї.

Про це повідомляє Новинарня.

"Донбас" отримав Giraldillo de Oro – "Золотий Хіральдільйо" – статуетку, як на знаменитому севільському соборі Хіральдо, який відбувся 9-17 листопада.

"Журі відзначило фільм, серед іншого, за його "вишуканий естетичний баланс між документальністю й художністю, а також ту чудову фотографію, наділену реалізмом і творчістю", – пише видання.

Фільм-гротеск, що розповідає про війну на Донбасі в людському розрізі – через демонстрацію бойовиків, сепаратистів і жителів окупованих територій.

За висновком іспанських експертів, фільм Лозниці подає "дуже чітке бачення нестримної трагедії війни та її наслідків" на боці сепаратистів, "у рухомих буденних історіях, дуже близьких до людського рівня".

У конкурсній програмі фестивалю взяло участь 19 фільмів. Поміж претендентів на перемогу були зокрема нові роботи лауреатів премії "Оскар" Флоріана Хенкеля фон Доннерсмарка і Ласло Немеша, призерів Каннського кінофестивалю Нурі Більге Джейлана, Олів’є Ассаяса та Мії Хансен-Леве.

"Донбас" Лозниці був уперше показаний в рамках програми "Особливий погляд" Каннського кінофестивалю 2018 року й був відзначений там премією за найкращу режисуру.

Північноамериканська прем’єра картини відбулася на Міжнародному кінофестивалі в Торонто в секції Contemporary World Cinema.

"Донбас" створювався в копродукції України (за фінансової підтримки Держкіно), Німеччини, Нідерландів, Франції та Румунії.

Як повідомляла "УМ", "Донбас" висунули на здобуття премії "Оскар".