Верховна Рада передала Андріївську церкву в безкоштовне користування Вселенського патріархату

12:17, 18.10.2018
Верховна Рада передала Андріївську церкву в безкоштовне користування Вселенського патріархату

Андріївська церква перебуває в користуванні УАПЦ

Депутати Верховної Ради ухвалили рішення про передачу Андріївської церкви в Києві у безоплатне користування Вселенській (Константинопольській) патріархії.

Як повідомляє Українська правда, відповідний проект закону №9208, внесений президентом 17 жовтня, підтримали за основу і в цілому 18 жовтня 237 депутатів.

У документі сказано, що це робиться для відновлення зв’язків із Константинопольською Церквою-матір’ю, усунення негативних наслідків втручання Росії у життя українського православ’я і "протистояння загрозам для національної безпеки, викликаним таким втручанням".

Також метою цього кроку названо "створення передумов для об’єднання української православної спільноти і всього суспільства, визнання помісної православної церкви в Україні світовим православ’ям й усунення підстав для дискримінації віруючих, що належать до неї, забезпечення діяльності ставропігії Престолу Святого Андрія".

Лідер "Радикальної фракції" Олег Ляшко й один із лідерів "Опозиційного блоку" Юрій Бойко заявили, що Петро Порошенко використовує питання релігії для передвиборчої агітації. Юрій Бойко навіть додав, що за це розраховуються державним майном.

Але голова Верховної Ради заперечив це.

У законопроекті наголошується, що Андріївська церква, що "перебуває у державній власності", є об’єктом культурної спадщини, пам’яткою архітектури національного значення, культовою спорудою з комплексу Національного заповідника "Софія Київська".

Відтак "використання Андріївської церкви Вселенським патріархатом здійснюється з додержанням законодавства про охорону культурної спадщини".

Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, у вівторок, 16 жовтня, стало відомо, що президент України вніс законопроект про передачу Андріївської церкви в користуваня Вселенській патріархії. За два дні рішення було прийняте у Раді, наступний крок - підпис президента, який, очевидно, не забариться.