Ураган «Флоренс» накрив Північну та Південну Кароліну в США

13:15, 14.09.2018
Ураган «Флоренс» накрив Північну та Південну Кароліну в США

Через повені після урагану Флоренс можуть загинути люди

Один із найпотужніших ураганів десятиліття дістався штатів Північна та Південна Кароліна на східному узбережжі США.

Про це повідомляє ВВС.

Через погіршення погодних умов понад 100 тисяч будинків вже залишилися без електроенергії.

Із небезпечної зони наказали евакуюватися понад мільйону мешканців узбережжя Північної та Південної Кароліни, а також Вірджинії. Тисячі людей отримали притулок у надзвичайних служб.Місцеві мешканці готуються до штому: ховають автівки в гаражі, закуповуються їжею та бензином, укріплюють всі конструкції на будинках, які може зірвати вітер.

При цьому ВВС зазаначає, що найпотужніший ураган за декілька десятиліть може вбити "багатьох людей" в умовах ризику "катастрофічних повеней.

Погода погіршувалася весь четвер, по мірі того, як швидкість вітру поступово наростала в прибережних районах.

Деякі райони штату Північна Кароліна підтопило всього за кілька годин, а рівень моря став зростати.У Національному центрі ураганів заявили, що, попри поступове зниження сили вітру вранці в п'ятницю, шторм залишається надзвичайно небезпечним через значне посилення опадів та штормів.

Як наслідок, енергетичні компанії прогнозують, що від одного до трьох мільйонів будинків і підприємств можуть втратити електроенергію, відновлення подачі світла може зайняти кілька днів чи навіть тижнів.

За даними FlightAware.com, більш ніж 1400 рейсів були скасовані, оскільки в очікуванні шторму закрили більшість прибережних аеропортів.

"Сьогодні загроза стає реальністю", - застерігав людей губернатор Північної Кароліни Рой Купер.