Архієпископа Сумського та Охтирського Никодима обрано патріархом УПЦ КП
Архієпископа Сумського та Охтирського Никодима обрали новим патріархом Української православної церкви Київського патріархату. >>
Європейська Комісія розпочинає масштабну компанію по боротьбі з контрафактом в країнах-партнерах ЄС.
Про це повідомляє прес-служба ЄК у середу.
В черговий раз європейці висловлюють свої побоювання з приводу українського ринку нелегального алкоголю, який уже визнаний найбільшим в Європі, досягає 60% і виведе з бюджету близько 360 млн євро. Європейські партнери побоюються, що вже в нинішньому році контрафакт виплеснеться за межі України і наповнить європейські країни.
Як зазначається, Європейська Комісія запросила до проекту профільну асоціацію Укргорілка і вітчизняні компанії виробники алкоголю з проханням висловити свої зауваження за запланованим 'Counterfeit and Piracy watch-list' - "Контрольному списку підроблених і контрафактних товарів" з України.
Європейська ініціатива спрямована на виявлення онлайн і приватних майданчиків, які дозволяють виробляти і реалізовувати контрафактні і контрабандні товари в країнах, що не входять в Європейський союз.
ЄК планує офіційно опублікувати список виробників і продавців контрафакту вже в цьому році і регулярно його оновлювати. В першу чергу, щоб відстежити роботу контролюючих органів, ефективність їх роботи і зменшити рівень корупції на місцях.
Привернуло європейців і розслідування української Антикорупційної правозахисної організації - за їхніми даними половина державних спиртзаводів виробляє нелегальний спирт, а нелегальна горілка виробляється на повноцінних лікеро-горілчаних заводах - 10 з 30 заводів займаються виробництвом контрафакту.
"Наші європейські колеги налаштовані рішуче. Вони готові ставити питання на державному рівні, чому в Україні нелегальний ринок алкоголю став такою масштабною проблемою. Крім того, вони прекрасно розуміють, що це мінімум 12 млрд гривень внутрішнього ресурсу, який повинен залишатися в держскарбниці, а не в кишенях злочинців і корупціонерів", - зазначив глава асоціації Укргорілка Володимир Остапюк.
Також наголошується, що урядовим органам буде запропоновано розслідувати всі факти виробництва і продажу нелегальної продукції і посилити відповідальності за ці порушення. Після вступу на посаду виконавчий директор ЄС буде стежити за тим, наскільки добре місцеві регулюючі органи контролюють ці ринки, і як активно вони скорочують доступність контрафактних товарів.
Особлива увага буде до України, яка має найгіршу в Європі статистику боротьби з корупцією - за даними Transparency International Україна погіршила позиції і займає лише 130 рядок рейтингу боротьби з корупцією.
На думку Європейської Комісії нелегальний ринок є "конкретним лихом для економіки", перешкоджає інвестиціям і зайнятості в секторах, пов'язаних з виробництвом алкоголю. Управління інтелектуальної власності ЄС та Організація економічного співробітництва і розвитку повідомили, що щорічно близько 5% імпорту ЄС (на суму 85 млрд євро) є небезпечним контрафактом, в основному з країн-сусідів ЄС.
Архієпископа Сумського та Охтирського Никодима обрали новим патріархом Української православної церкви Київського патріархату. >>
Уперше в кар’єрі український стрибун у висоту Олег Дорощук став призером чемпіонату світу в приміщенні, виборовши золоту медаль на змаганнях у Торуні. >>
Для внутрішньо переміщених осіб Програма "Єднання заради дії" запустила Мапу можливостей— онлайн-інструмент, що допомагає швидко знайти доступні програми працевлаштування, навчання та підтримки бізнесу в різних регіонах України. >>
Одразу дві нагороди здобули українські атлетки у секторі для стрибків у висоту на чемпіонату світу у приміщенні, котрий триває у польському Торуні. >>
Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет (Денисенко) пішов із життя у віці 97 років >>
Три перших місця у Конкурсі наукових зображень для "Вікіпедії" з фотографіями зі станції "Академік Вернадський" здобули українські полярники та полярниці. >>