У Харкові пам’ятник УПА залили фарбою в кольорах прапора Польщі

13:38, 14.02.2018
У Харкові пам’ятник УПА залили фарбою в кольорах прапора Польщі

Пам'ятний знак на честь воїнів УПА осквернили в Харкові (057.ua)

Невстановлені особи нанесли білу та червону фарби на пам’ятник Українській повстанській армії у харківському парку Молодіжний.

"Повідомлення про подію надійшло до Київського відділу поліції 13 лютого о 14.00. На місце події негайно виїхала слідчо-оперативна група Київського відділу поліції", - зазначають у поліції Харкова.

При цьому встановити особи вандалів правоохоронці наразі не змогли.

Справу розслідують за статею "хуліганство".Як повідомляє Укрінформ, вночі 20 грудня 2006 року пам'ятний знак - камінь, встановлений з ініціативи Народного руху України в Молодіжному парку Харкова вперше в Україні в 1992 році, був повалений невідомими. Відповідальність за це взяла на себе Євразійська спілка молоді.

У 2008 році міський голова Харкова Михайло Добкін пропонував обміняти пам'ятний камінь, встановлений на честь воїнів УПА, на постамент пам'ятника Леніну в Івано-Франківську, але наприкінці 2009 року погодився залишити пам'ятник на своєму місці "заради збереження політичного спокою в регіоні".

Вночі 26 квітня 2013 року пам'ятний знак на честь воїнів УПА знесли і вивезли невідомі особи.

5 лютого 2014 року невідомі знищили металевий хрест, встановлений активістами на місці пам'ятного знаку.

9 грудня 2014 року невідомі підірвали відновлений меморіальний знак.

20 вересня 2015 року завершився перший етап реконструкції меморіальної плити з чорного граніту на честь воїнів УПА в Молодіжному парку в Харкові, на що витрачено понад 6 тис. грн з коштів, зібраних активістами проукраїнських організацій.

Пам'ятний знак є традиційним місцем проведення патріотичних заходів із нагоди знаменних подій.