Безсмертний закликає не узаконювати Мінські домовленості

14:30, 05.10.2017

Небезпечним пунктом президентського законопроекту про реінтеграцію Донбасу є легітимізація Мінських домовленостей в правовому полі.

 

Таку думку висловив колишній член політичної підгрупи Мінської ТКГ Роман Безсмертний у четвер.

 

"Станом на зараз немає жодного документу, який би говорив про Мінські домовленості, як про нормативну базу. Їх ніхто не ратифіковував. Вони існують у статусі домовленостей. І це була перевагою в ситуації", - зазначив пан Безсмертний у коментарі «Українській правді».

 

За його словами, «Мінські домовленості – це зобов'язання, до них треба ставитися як до певних результатів переговорів». І додає, що «як тільки вони будуть легітимізовані у закон – вони стануть нормою».

 

«Тоді від першої до останньої сторінки це стане не правом, а обов'язком і нормою внутрішнього законодавства. Ці норми дискутуватимуться в судах, тощо. Нагадаю, що у Мінських домовленостях є положення, які морально застаріли і не можуть бути реалізовані. Наприклад Дебальцеве і Донецький аеропорт. Я вже не кажу про відведення озброєнь, обмін всіх на всіх. Це принципи», - зазначив Роман Безсмертний.

 

На його думку, позитивним явищем є те, що термін "реінтеграції територій" почав звучати. Однак у тексті законів реальних інструментів реінтеграції не дано.

 

"Справжня реінтеграція – це довгостроковий процес, із багатьма складовими. На жаль, після трьох років війни її вже неможливо провести ні за 5, ні за 10 років. Такий конфлікт вимірюється десятиліттями, має характер кровного конфлікту. Тому план реінтеграції мусить бути багатоходовим і дуже об’ємним", - зазначив колишній член політичної підгрупи ТКГ.

 

Пан Безсмертний переконаний, що в законопроектах щодо врегулювання ситуації на Донбасі є лише часткова спроба назвати речі своїми іменами.

 

"Щоб назвати все своїми іменами, треба було б виконати Конституцію і закон про правовий режим воєнного стану, що зобов’язують Президента або того, хто виконує його обов’язки, під час виникнення загрози територіальній цілісності і суверенітету проголосити воєнний стан. Це не питання його вибору, а зобов’язання! Оскільки цього не було зроблено, маємо низку проблем: зокрема, військовополонені не мають відповідного статусу, цивільні громадяни не забезпечені елементарними умовами для життя, військові дії ведуться з житлових кварталів тощо", - наголосив політик.

І додає, що якщо народні депутати не запропонують альтернативу президентським законопроектам, це може призвести до внутрішнього конфлікту в Україні.

 

Як повідомляла «УМ», у середу, 4 жовтня Президент Порошенко вніс на розгляд парламенту два законопроекти - "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях" та "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей".