Закарпатський депутат Батрина «заробив» довічне за підрив гранат у сільраді
До довічного позбавлення волізасудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати в будівлі Керецьківської сільської ради, що на Закарпатті. >>
Через неявку Луценка Рада вирішила працювати до пізнього вечора.
Кілька фракцій кличуть до Верховної Ради генерального прокурора Юрія Луценка для представлення подань на зняття недоторканності з народних депутатів.
Обранців неабияк обурив той факт, що Луценко не прийшов до парламенту в призначений час і попросив керівництво Ради перенести розгляд подань на 16:00 вівторка.
Як повідомив депутатам у сесійній залі голова Верховної Ради Андрій Парубій, о 12:15 до апарату парламенту надійшла телефонограма від Луценка, у якій він зазначає, що у зв'язку з перебуванням у службовому відрядженні просить перенести розгляд цього питання на 16:00.
Зокрема, парламент у вівторок має розглянути подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності депутатів Андрія Лозового, Олеся Довгого, Євгена Дейдея, Борислава Розенблата і Максима Полякова.
Обурені депутати від фракції Радикальної партії, на колегу яких - Андрія Лозового також є подання Генпрокурора, обступили трибуну парламенту.
Лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що Луценко каже, що він у відрядженні, тоді як він "пив до другої ночі, а тепер відсипається". І запропонував зробити Генпрокурору аналіз вмісту алкоголю в крові, який покаже «в якому він відрядженні».
"П’ять подань від Генпрокурора на народних депутатів. По кожному з них це мінімум півтори години. Якщо о 16-й години розпочинається розгляд подань, то до 18:00 ми можемо пройти тільки одне. Усі інші подання, які повинні бути розглянуті в семиденний термін, не розглядаються і потім це підстава для скасування рішень ВР у Вищому адмінсуді. Неявка Луценка демонструє одне, - у нього немає що сказати, Луценко обманює українців", - сказав Ляшко.
Тоді як Михайло Добкін з "Опоблоку" заявив, що Луценко був зобов’язаний у вівторок розглядати подання, які він вніс у Раду і "не мав права їхати у відрядження".
Нардеп від «Самопомочі» Єгор Соболєв сказав: "Це неповага до законів і парламенту. В усіх цивілізованих державах прем'єр-міністри, не говорячи вже про генпрокурорів негайно приходять на виклик парламенту. Генеральний прокурор прекрасно знав, що сьогодні вичерпується день, коли парламент мав прийняти рішення щодо притягнення до відповідальності Євгена Дейдея".
Спікер Андрій Парубій запропонував дочекатися Луценка і продовжити вечірнє засідання ВР у вівторок до повного розгляду 5 подань на народних депутатів.
За його словами, без Генпрокурора подання розглядатися не можуть, адже пізніше через порушення процедури ухвалене в такому режимі рішення парламенту може бути оскаржено в суді.
Таку пропозицію підтримали 233 нардепи.
При цьому, пан Парубій припустив, що Генпрокурор зможе прийти до Ради раніше 16:00.
Нагадаємо, 21 червня Генпрокурор Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання про зняття недоторканості з п’яти народних депутатів - Андрія Лозового, Євгена Дейдея, Олеся Довгого, Борислава Розенблата та Максима Полякова.
29 червня Луценко вніс подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт нардепа від "Опоблоку" Михайла Добкіна.
Протягом 3-7 липня регламентний комітет розглянув подання ГПУ щодо 5 нардепів, і підтримав подання на зняття недоторканності лише щодо Борислава Розенблата.
Подання на Добкіна регламентний комітет парламенту має розглянути 12 липня.
До довічного позбавлення волізасудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати в будівлі Керецьківської сільської ради, що на Закарпатті. >>
Президент Володимир Зеленський своїм указом від 22 листопада ввів у дію рішення РНБО про нові санкції та позбавлення державних нагород держзрадників. Серед них — колишні урядовці, народні депутати, керівники СБУ та Генпрокуратури, прокурори, артисти, російські політичні, релігійні та культурні діячі >>
Верховна Рада ухвалила законопроект «Про облік інформації про шкоду, завдану особистим немайновим правам фізичних осіб внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України». >>
Ставати народним депутатом не збирається співзасновник освітньої платформи України Prometheus Іван Примаченко попри рішення, яке оголосила Центральна виборча комісія. >>
У другому читані Верховна Рада прийнялані закон про позбавлення державних нагород за популяризацію, або пропаганду держави-агресора, чи вчинення інших протиправних дій проти України. >>
Посадовців МСЕК і медустанов правоохоронці викрили в трьох областях України: за версією слідства вони були причетними до оформлення фіктивних інвалідностей для ухилення від мобілізації. >>