Деколонізація продовжується: по всій Україні демонтують ще 20 пам’ятників
В Україні у рамках деколонізаціїпотрібно ще демонтувати 20 найбільш одіозних пам’ятників. >>
Меморіальний комплекс у Долині полеглих, де похований Франко.
Іспанські опозиційні партії проголосували за ексгумацію тіла фашистського диктатора Франсіско Франко та перенесення його останків з фінансованого державою мавзолею у Долині полеглих.
Про це повідомляє Reuters.
За перенесення проголосували 198 депутатів, проти - один, утрималися 140 законотворців, у тому числі члени консервативної правлячої Народної партії прем'єр-міністра Маріано Рахоя.
Ймовірно, уряд країни чинитиме опір такому рішенню, оскільки Народна партія вже давно виступає проти спроб ексгумації тіла Франко, заявивши, що це лише збудить болісні спогади після більше, ніж чотирьох десятиліть після його смерті і майже через 80 років після закінчення Громадянської війни в Іспанії.
Зазначимо, що Франко похований у Долині Полеглих (ісп. Valle de los Caídos) - монументальному комплексі за 58 км від Мадрида.
Усі елементи цього величезного меморіалу мають велетенські розміри, особливо базиліка, вирубана в скелі. Головний вівтар являє собою гранітний блок.
Біля підніжжя вівтаря на одній вертикальній лінії з хрестом розташовуються могили Франко й організатора "Фаланги" де Рівера. З боків від головного вівтаря розташовано входи у дві каплиці, в яких покояться залишки 33 872 жертв з обох сторін Громадянської війни 1936-1939 рр.
В Україні у рамках деколонізаціїпотрібно ще демонтувати 20 найбільш одіозних пам’ятників. >>
Представники ГУР МО привітали зі 100-річним ювілеєм колишню звʼязкову УПА Ангеліну Паламар, яка ще в минулому столітті воювала за Україну проти російської імперії. >>
Знову під загрозою фундаменти палацу останнього гетьмана України Кирила Розумовського виявлені на початку 2024 року під час демонтажу будівлі Інженерних служб Київської фортеці (1853 р.). >>
У Нью-Йорку відбудеться ретроспектива присвячена 100-річчю українського митця Сергія Параджанова. >>
Ще у 5 столітті до н.е., вже потому як скіфи вигнали зі своїх степів військо перського володаря Дарія, серед воїнів стали популярними дерев’яні чаші, окуті по краю кількома золотими пластинами із зображеннями тварин. >>
У межах процесу деколонізації у Роздільнянському районі на Одещині село Першотравневе перейменували у Гурівське на честь воїнів ГУР МО України. >>