Шлях примирення: списками місць для ексгумації обмінялися Україна й Польща
Списками місць для пошуку та ексгумації останків жертв історичних конфліктів обмінялися Україна та Польща. >>
Президент Порошенко під час відкриття виставки "Четверте покоління". (Фото прес-служби Президента України)
Президент України Петро Порошенко подякував українським ветеранам за боротьбу проти нацизму під час Другої світової війни. І нагадав ветеранам, що за 70 років Росія так і не стала миролюбивою і тепер вбиває їхніх дітей і онуків.
Про це Порошенко заявив під час відкриття фотовиставки "Четверте покоління" на території Національного музею історії України у Другій світовій війні в Києві у День пам'яті та примирення, 8 травня.
«Беззаперечними є подвиг українського народу, наш великий внесок у перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні. Висловлюю нашу глибоку повагу і шану усім борцям проти нацизму. Низький уклін вам за ваш подвиг, за вашу перемогу, дорогі ветерани! Коли наші діди й прадіди в 44-му та в 45-му наступали на Берлін, вони й гадки не мали, - і в найжахливіших снах уявити собі не могли, - що через сімдесят років своє військо в Україну пришле Москва. І холоднокровно вбиватиме їхніх онуків та правнуків», - сказав глава держави, повідомляє прес-служба Президента.
Він запропонував присутнім поглянути на портрети сучасних захисників України, на обличчя славних воїнів Збройних Сил.
«Четверте покоління» – діти незалежної України, ті, кому зараз 20-30 років. Це - молодий цвіт нації. Це – люди, які пам’ятаючи про своїх мужніх предків, стали на захист України від російської агресії. Це – генерація наших сучасних героїв, які щодня пишуть сторінки вітчизняної історії, пишуть своєю кров’ю, потом», - зазначив Порошенко.
На думку Верховного Головнокомандувача, цю виставку слід сприймати як символ нерозривного зв'язку різних поколінь захисників України. Адже Вітчизну сьогодні боронять нащадки і воїнів Червоної армії, і Української Повстанської Армії, які шанують своїх дідів та прадідів.
«А ті, будучи вже в небесних чертогах, напевно, пишаються сучасним поколінням захисників. Це важливо усвідомити, що в День пам’яті та примирення цей зв’язок є нерозривним», - додав Президент.
І висловив жаль, що сучасна Росія як правонаступниця Радянського Союзу не змогла і не встигла стати миролюбною нацією.
"Згадаймо молдавське Придністров’я, грузинські Абхазію та Південну Осетію, українські Крим та Донбас. І Сирія їй не дає спати спокійно. Уявіть собі, що все це тільки за 25 років існування Російської Федерації. А перед тим були Афганістан в 79-му, Чехословаччина і Прага в 68-му, Будапешт і Угорщина в 56-му", - перерахував Петро Порошенко приклади російської агресії.
Зазначимо, що на фотовиставці «Четверте покоління» представлено 16 фотопортретів українських військових разом зі світлинами їхніх рідних, що воювали проти нацизму.
Списками місць для пошуку та ексгумації останків жертв історичних конфліктів обмінялися Україна та Польща. >>
На Курщині українські воїни взяли в полон військових з Північної Кореї. >>
У Лондоні 10 січня 1863 р. почала роботу перша в світі лінія метро. >>
Імена 88 055 військових рфФ, які загинули від початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну встановили російські журналісти. >>
В Любліні, у рекрутинговому центрі Українського легіону, що функціонує при генконсульстві України в Польщі, друга група добровольців з числа громадян України які проживають за кордоном, підписали контракти із Збройними силами України. >>
Примусовий "призов на строкову службу" росіяни вперше провели серед мешканців тимчасово окупованих районів Херсонської та Запорізької областей. >>